Muhabbet kuşlarim ne zaman ciflesir?

PORSHİUS

Kilopat
Kuslarim yaklasik 2 yildir benimleler. Kur yapmalar artinca birde disi kusumun ceresinin rengi kahverengiye burununce yuvalık taktım. Yuvalık taktigimdan beri disi kusumun huyu değişti zaten agresifti simdi iki kati agresiflesti. Surekli ama surekli yuvaligin icine girip cikiyor. Yuvadan tunege çıkınca erkek kusumu kovuyor oradan. Erkek kusum surekli tellerde duruyor. Kafesin icindeyken disi kusu mu sevmeye calisinca elimi bayağı bir sert isiriyor. Ne yapmaliyim, ayirmali miyim? Ne bana ne Mavis'ime gun yuzu gostermiyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Dişi kızışmış. Dişiler çiftleşme zamanında ekstra agresif olurlar. Hem size, hem erkeğe. Yanına çok yaklaşmayın, sizi sevse dahi içgüdüsel olarak yuvaya yaklaşmanızı istemeyecek.

Zaten sürekli yuvaya girip çıkması lazım. Hazırlık yapıyor. Erkeği de yuvanın yakınına yaklaştırmaz.

Kur, yem kusma gibi davranışlar da varsa, oda sıcaklığı yerindeyse kısa sürede çiftleşirler. Kızışmaları için takviye yapabilirsin, mama, havuç, nijer tohumu gibi.

Dişi kızışmış. Dişiler çiftleşme zamanında ekstra agresif olurlar. Hem size, hem erkeğe. Yanına çok yaklaşmayın, sizi sevse dahi içgüdüsel olarak yuvaya yaklaşmanızı istemeyecek.

Zaten sürekli yuvaya girip çıkması lazım. Hazırlık yapıyor. Erkeği de yuvanın yakınına yaklaştırmaz.

Kur, yem kusma gibi davranışlar da varsa, oda sıcaklığı yerindeyse kısa sürede çiftleşirler. Kızışmaları için takviye yapabilirsin, mama, havuç, nijer tohumu gibi.
Elimde nijer tohumu var. Poset icinde ve agzi kapali bir sekilde bayatlamış bozulmuş olabilir mi?

Elimde nijer tohumu var. Poset icinde ve agzi kapali bir sekilde bayatlamış bozulmuş olabilir mi?
Ağzı kapalıysa herhangi bir sorunun olacağını sanmıyorum. Yem olarak hangi markayı kullanıyorsunuz? Yemlerinde nijer azsa bir çay kaşığı nijer ekleyebilirsiniz yemliklere.

Onun dışında en etkili yöntemlerden birisi havuç. Yumurta maması yaparak kuşlara ikram edebilirsin. Oldukça seveceklerdir ve iyice kızışacaklardır.

Ağzı kapalıysa herhangi bir sorunun olacağını sanmıyorum. Yem olarak hangi markayı kullanıyorsunuz? Yemlerinde nijer azsa bir çay kaşığı nijer ekleyebilirsiniz yemliklere.

Onun dışında en etkili yöntemlerden birisi havuç. Yumurta maması yaparak kuşlara ikram edebilirsin. Oldukça seveceklerdir ve iyice kızışacaklardır.
Kıvırcık ve yumurtayi çok seviyorlar. Diger sebze ve meyveleri tuketmiyorlar. Haftada bir yumurta, 3 gunde bir kıvırcık veriyorum. Havuc yemiyorlar. Nijer tohumu verebilirim.
@strigoi hic bir mudahale yapmadim sadece 2, 3 gun kose de yanliz biraktim. Sonuc olarak ciftlestirler. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı