Muhabbet kuşlarım yuvaya girmiyor

FQuexs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, muhabbet kuşlarım yuvalarına girmiyorlar. Birbirleriyle sıkıntıları yok, ayrılmıyorlar. Bir dişi, bir erkek ayak atma da oluyor ama dişi korkup dönüyor ve yere düşüyorlar. Ama hiç yuvaya girmiyorlar, toz tarçın döktüm olmuyor. Neden bilmiyorum ama korkuyorlar yuvadan.

Merhaba, muhabbet kuşlarım yuvalarına girmiyorlar. Birbirleriyle sıkıntıları yok, ayrılmıyorlar. Bir dişi, bir erkek ayak atma da oluyor ama dişi korkup dönüyor ve yere düşüyorlar. Ama hiç yuvaya girmiyorlar, toz tarçın döktüm olmuyor. Neden bilmiyorum ama korkuyorlar yuvadan.

Kızışma dönemine girmişler mi cerelerine bakın isterseniz.

Hemen girmezler. Alışmaları lazım. Ayrıca kafesi yüksek bir yere koyun. Yanlarına sürekli insan gelince ürkerlerse yumurtlama yada kuluçkaya yatma olmayabilir.

Dişi önce yuvaya girer. İçini düzenler, fazla gördüğü şeyleri yuvadan atabilir. Ondan sonra çiftleşme ve yumurtlama görebilirsiniz.

Konu içinde soru olacak ama. Muhabbet kuşlarının yumurtalarını elleyince anneleri yumurtayı kırıyor diye bir şey duydum doğru mu?

Konu içinde soru olacak ama. Muhabbet kuşlarının yumurtalarını elleyince anneleri yumurtayı kırıyor diye bir şey duydum doğru mu?

Bazen kızgınlık yumurtası oluyor kuşlarda içleri boş olursa kırıyorlar. Kuşunuzun karakterine bağlı eğer sinirli kuşsa kırabilir. Yuvadan çıktığı an hızlıca alın yumurtayı.

Geri
Yukarı