Muhabbet kuşu çiftleştirme

Ahmet Şenol

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hikaye şöyle: Benim bir dişi kuşum var. 1 seneden fazladır bizde ve yalnız yaşıyor. Bir tanıdığın erkek kuşu ile çiftleştirelim dedik kuş bize geldi ben bunları direk birleştireyim mi? Yoksa ayrı ayrı kafeslerde internette gördüğüm kuşların sadece birbirinin sesini duyup göremediği ayrı kafeslerdeki ve kızıştırmaya yönelik besinlerle beslendiği ayırma yöntemini mi uygulayayım? Kafam karıştı açıkçası erkek kuş ilk geldiğinde dişinin kafesine attım dişi bayağı istekli. Gagalarını birleştirmeye çalışıyorlardı fakat erkek kuş dişi kuş onun üstüne gittikçe biraz kaçıyordu. Sonra ayırdım 1 gündür ayrılar gözlemlerim bunlar oldu. Ne yapmalıyım? Değerli görüşlerinizi bekliyor olacağım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce 1 hafta süreyle ayrı dursunlar, hemen yanına atmak olmaz. Tabii birbirlerinin seslerini duysunlar, aşina olsunlar birbirlerine. Yumurta haşlayıp sarısı ile beraber patates haşlaması gibi ezerek verebilirsiniz kuşlara.

İlk önce 1 hafta süreyle ayrı dursunlar, hemen yanına atmak olmaz. Tabii birbirlerinin seslerini duysunlar, aşina olsunlar birbirlerine. Yumurta haşlayıp sarısı ile beraber patates haşlaması gibi ezerek verebilirsiniz kuşlara.
Dönüşün için sağol usta aynı dediğin gibi yapıyordum zaten devam o zaman.
@Ahmet Şenol Hocam ben de de var biri erkek biz aldık diğeri dişi sokaktan bulduk. Erkek üzerine bacak atıyor, deniyor ama kız kabul etmiyor. Ne yapabiliriz?
Dişi kuş şimdi ilk yeni geldiği için alışması lazım alışmasını beklemelisin hemen olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı