Muhabbet kuşu hamsiye benziyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ne ya, 100 TL para verdim sağanak yağmur da aldım ıslanmasın diye iliklerime kadar ıslandım (satıcının suçu artık ne kadar paraya ihtiyacı varsa yarın olmaz diye diye getirtti) hala elime alışmadı, kafesten çıkardığım an uçup gidiyor elime gelmiyor, kafeste geliyor az çok, kendi kuşuma arkadaş diye aldım benim kuşun eski sahibi hayvana ne yaptıysa arkadaş olmadılar benim ki korkuyor sürekli buna ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1084714

Eki Görüntüle 1084715

Daha durun hocam bu süre 1 aya kadar uzayabilir yem verin ve en az 15 gün kafeste tutun odayı gözlemlemeli ki istediği yere uçabilsin. Yem vererek alıştırabilirsiniz. Daldarı alın ve yedirin kaç aylık kuşunuz?

Daha durun hocam bu süre 1 aya kadar uzayabilir yem verin ve en az 15 gün kafeste tutun odayı gözlemlemeli ki istediği yere uçabilsin. Yem vererek alıştırabilirsiniz. Daldarı alın ve yedirin kaç aylık kuşunuz?

Hiçbir bilgim yok yavru diye söylendi, hocam zaten 1 2 aydır ben de kuş dediklerini yapıyorum, elimle omzuma koyarsam duruyor ama diğer türlü gelmiyor.
Çok saçma bir bakış açınız var bence, bu konuda.
Ne gibi?

Onu eğitecek ve bakacak olan kişi sensin, bu işler sabır gerektirir, sabırlı ve sorumlu olmalısın.

Erkek bu. Sizin kuşunuz dişi mi? Hem zaten kuşa siz eş seçemezsiniz erkek kuş dişi kuşlaın arasından kendine dişi seçiyor, bu yüzden kuşunuz onu sevmemiş olabilir.

Erkek bu. Sizin kuşunuz dişi mi? Hem zaten kuşa siz eş seçemezsiniz erkek kuş dişi kuşlaın arasından kendine dişi seçiyor, bu yüzden kuşunuz onu sevmemiş olabilir.

Sen ciddi misin? Dişi diye verdi bana benim kuşum da erkek zaten.

Bu ne ya, 100 TL para verdim sağanak yağmur da aldım ıslanmasın diye iliklerime kadar ıslandım (satıcının suçu artık ne kadar paraya ihtiyacı varsa yarın olmaz diye diye getirtti) hala elime alışmadı, kafesten çıkardığım an uçup gidiyor elime gelmiyor, kafeste geliyor az çok, kendi kuşuma arkadaş diye aldım benim kuşun eski sahibi hayvana ne yaptıysa arkadaş olmadılar benim ki korkuyor sürekli buna ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1084714

Eki Görüntüle 1084715

Bazı şeyleri gerçekten anlayamıyorum. 100 TL verdim bu ne diyor. Üstüne üstlük yeni eve gelmiş yavru bir muhabbet kuşuna neden elime alışmadı diyor. Çok yanlış kişiler evcil hayvan alıyor. Bak muhabbet kuşları çok saftır, sürekli ilgi ister, oyun ister, en önemlisi DUYGULARI DA VAR. Parmağına gelmek istemezse gelmez zorlama. Biraz zaman geçsin ama bu sürede hayvanı sakin bırakın, kafesine bir şeyler sokmaya çalışmayın, elinize almayın, bağırmayın, kafesinin kapağını veya üstten çıkarıyorsanız orayı açık bırakın kendisi isterse çıkar(ki bu da genelde alıştıktan ve güvendikten sonra), kuş şu anda çok stresli zorlamayın. Bunların hepsini o güzel küçük kardeşim için yazıyorum senin için değil. İsterse 1 ay olsun isterse 2 ay önemli olan süresi değil böyle olaylarda, aranızdaki bağdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı