Muhabbet kuşu hareket etmiyor

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Komşumuzun kuşu vardı, annesi ölmüş, babası ile de aynı kafeste kalamamış kuş, küçüklüğünden beri insan bakıyor yani. Her neyse ben de bir kuş almayı düşünüyordum, komşumuz da kuşu konuşturmaya çalışıyor, “al 2 gün sizde kalsın” dedi, ben de tamam diyerek aldım. Getirdiğimden beri hareket etmiyor, yaptığı maksimum hareket kafasını çevirip bana bakmak, yürümedi, uçmadı, saatlerdir ötmedi. Bir de çevresinde bulduğu tek tük yemleri yiyor. Ölmeye yakın ise götürüp vereceğim, başıma kalmasın. 😁
4C2CE88C-42A2-4D72-8433-29CF3B8F4FC6.jpeg

Komşumuzun kuşu vardı, annesi ölmüş, babası ile de aynı kafeste kalamamış kuş, küçüklüğünden beri insan bakıyor yani. Her neyse ben de bir kuş almayı düşünüyordum, komşumuz da kuşu konuşturmaya çalışıyor, “al 2 gün sizde kalsın” dedi, ben de tamam diyerek aldım. Getirdiğimden beri hareket etmiyor, yaptığı maksimum hareket kafasını çevirip bana bakmak, yürümedi, uçmadı, saatlerdir ötmedi. Bir de çevresinde bulduğu tek tük yemleri yiyor. Ölmeye yakın ise götürüp vereceğim, başıma kalmasın. 😁Eki Görüntüle 935323
Elinize almayı deneyin.

Pek öleceğe benzemiyor. Yaklaşık 5 yıl muhabbet kuşu baktım. Bu kuşlar yabancılardan korkarlar. Hatta serbestlerse kendilerini bir yerlere çarpıp intihar bile ederler. Korkak ve narin hayvanlardır.

Komşumuzun kuşu vardı, annesi ölmüş, babası ile de aynı kafeste kalamamış kuş, küçüklüğünden beri insan bakıyor yani. Her neyse ben de bir kuş almayı düşünüyordum, komşumuz da kuşu konuşturmaya çalışıyor, “al 2 gün sizde kalsın” dedi, ben de tamam diyerek aldım. Getirdiğimden beri hareket etmiyor, yaptığı maksimum hareket kafasını çevirip bana bakmak, yürümedi, uçmadı, saatlerdir ötmedi. Bir de çevresinde bulduğu tek tük yemleri yiyor. Ölmeye yakın ise götürüp vereceğim, başıma kalmasın. 😁Eki Görüntüle 935323
Bu arada yem kutuları kabuk dolmuş yeminiz varsa yenileyin yoksa onları yerse ölür

Uzun süre yaşadığı ortamdan ayrıldıysa yeni geldiği yeri garipsemesi normaldir. Evcil hayvan zorunluluk olmadıkça deneme amaçlı da olsa başkasına verilmemeli. Mümkünse fazla rahatsız etmeyin, daha fazla korkmasın. Komşunuza geri teslim etmeniz en iyisi olur.

Son düzenleme:

Sıkıştırmayın dokunmaya çalıimayın kafesin kapıları açık olsun bir de şu video ya bakın derim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı