Muhabbet kuşu için kuş kumu önerisi

Hocam iyi akşamlar benim kuş kumum ince taneli beyaz grit değil benim kuş içindeki buyük taneleri seviyor gritli olanı alıp şu anki kumumla karistirip versem olur mu?
Karıştırıp vermene gerek yok. Direkt grit kumdan ver. Ben de yeni aldım bu grit kumdan. Daha kullanmadım hiç. Grit çok daha iyi.

Karıştırıp vermene gerek yok. Direkt grit kumdan ver. Ben de yeni aldım bu grit kumdan. Daha kullanmadım hiç. Grit çok daha iyi.

Yorumun için teşekkürler bir de dostum kafami kurcalayan bir şey oldu 2 gun once gece kusum 2 defa tunekten dustu baktim netten b vitamini eksikligindenmiş aldim b vitami veriyorum sanki artik dusmuyor gibi bu durum basina geldi mi ya da duydugun bir tedavi falan oldu mu?

Yorumun için teşekkürler bir de dostum kafami kurcalayan bir şey oldu 2 gun once gece kusum 2 defa tunekten dustu baktim netten b vitamini eksikligindenmiş aldim b vitami veriyorum sanki artik dusmuyor gibi bu durum basina geldi mi ya da duydugun bir tedavi falan oldu mu?
Evet bana da oldu bu durum. Gece saat 2-3 gibi durduk yere uyurken kafesin tabanına düşüyordu bazen düştükten sonra çırpınıyordu bağırıyordu ama B vitamini ile ilgili olduğunu sanmıyorum ben sürekli B vitamini kullanmama rağmen bunu yine yapıyordu ama artık yapmıyor. Probiyotik takviyesi yaptıktan sonra ben de düzelmişti.

Hocam ben de şu an beyaz renkli kumdan var az kaldı bitmesine ve yeni grit kumda aldım. Bu kumlar bozulur mu durdukça? Paketini bile açmadım hiç.
Hayır, hiç bozulmaz onlar. Kuru ve serin bir ortamda, ağzı kapalı bir biçimde sakladığın taktirde de bakteri üremez. Sonraki zamanlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

1 tatlı kaşığı kadar kuş kumu koysan yeter ayrı bir yemliğe. Kuşun onu bitirecektir, eklersin sonra. Ama ben öyle yapmak istemiyorum diyorsan, 2-3 haftada 1 değiştirebilirsin.

Hocam dediğim olay basiniza geldi mi 2 gun once gece dustu b vitamini eksikligi diyorlardi ilerisi felcmis sizin bilginiz var mıdır?
Evet bana da oldu bu durum. Gece saat 2-3 gibi durduk yere uyurken kafesin tabanına düşüyordu bazen düştükten sonra çırpınıyordu bağırıyordu ama B vitamini ile ilgili olduğunu sanmıyorum ben sürekli B vitamini kullanmama rağmen bunu yine yapıyordu ama artık yapmıyor. Probiyotik takviyesi yaptıktan sonra ben de düzelmişti.
Aynisı dostum dustu bagirdi tesekkur ederim b vitamini biraz veriyim bi ara multi vitamin kullaniyordum ama b hic kullanmamistim dedigine bi bakiyim

Hocam dediğim olay basiniza geldi mi 2 gun once gece dustu b vitamini eksikligi diyorlardi ilerisi felcmis sizin bilginiz var mıdır?

Aynisı dostum dustu bagirdi tesekkur ederim b vitamini biraz veriyim bi ara multi vitamin kullaniyordum ama b hic kullanmamistim dedigine bi bakiyim
Düşmesinin birçok sebebi olabilir. Sadece B vitamini eksikliğine yormamak lazım. B vitamini genellikle tüylerin daha canlı, parlak gözükmesini sağlar kuşlarda. Tüy dökümü sırasında ihtiyaç duyarlar kuşlar bu vitamine.

Multivitaminin arkasına bak, hangi vitaminler içerdiği yazacaktır. Muhtemelen B12 vitamini de içeriyordur. Eğer içeriyorsa ek bir B vitamini vermene gerek yok. Multivitamin iş görecektir.

Dışkısını kontrol et, bozukluk yoksa sorun yok. 2-3 gün probiyotik desteği de yapabilirsin. Röhnfried probiyotiklerini önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı