Muhabbet kuşu kusuyor ve sürekli uyuyor

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Resimlerde de gördüğünüz gibi kuşum 2 gündür sürekli uyuyor ve kusuyor (bugün kusması azaldı ama kusuyormuş gibi hareket yapiyor bugün sadece su gibi yapiskan bir şey cikardi) geçen ayda konu açmıştım kusuyor diye ama o zaman enerjikti bu sefer hiç enerjisi yok. Ötmeye çalıştiginda kucuk bir ses cikariyor. Dün suluğa 3 damla limon suyu koydum, bugün normal su koydum. Ölmesinden çok korkuyorum. Ne yapabilirim? Kakasininda resmini ekliyorum, kusumun bilgilerini de asagi yaziyorum.

Adi çiko.
Eşi var.
2 yaşinda.
Lutino.
2 gundur bu durumda.
1 ay önce de sadece kusuyordu ve sesi gitmisti tam sesi geldi yine basladi bu durum ve bu sefer daha kotu oldu.

Dosya Ekleri

• 20210515_191731.jpg
    20210515_191731.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 230
  • 20210515_191816.jpg
    20210515_191816.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 203
  • 20210515_191942.jpg
    20210515_191942.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 286
Sanırsam ishal. Hemen veterinere götürün.

Ishal oldugunu sanmiyorum cevremizdeki veterinerlerde biz kedi kopek bakiyoruz diyor genelde.
-Eşine kusmuyor.
-Eşi geldiginden beri kendini sevdirmiyordu artik parmagimizi getirince bile zorla geliyor (2 gundur)
-Gozlerini surekli kapiyor.
-Mamasini yiyor.
-Ucabiliyor cok ucunca yoruluyor (1 yıldır var bu durum)

Ishal oldugunu sanmiyorum cevremizdeki veterinerlerde biz kedi kopek bakiyoruz diyor genelde.
-Eşine kusmuyor.
-Eşi geldiginden beri kendini sevdirmiyordu artik parmagimizi getirince bile zorla geliyor (2 gundur)
-Mamasini yiyor.
Bende kuşum ishal değil sanmıştım, ishal olduğu için öldü.

Olmasa bile veterinere götürmek en iyisi. Çevrenizdekiler bakmıyorsa başka yere bakın.

Resimlerde de gördüğünüz gibi kuşum 2 gündür sürekli uyuyor ve kusuyor (bugün kusması azaldı ama kusuyormuş gibi hareket yapiyor bugün sadece su gibi yapiskan bir şey cikardi) geçen ayda konu açmıştım kusuyor diye ama o zaman enerjikti bu sefer hiç enerjisi yok. Ötmeye çalıştiginda kucuk bir ses cikariyor. Dün suluğa 3 damla limon suyu koydum, bugün normal su koydum. Ölmesinden çok korkuyorum. Ne yapabilirim? Kakasininda resmini ekliyorum, kusumun bilgilerini de asagi yaziyorum.

Adi çiko.
Eşi var.
2 yaşinda.
Lutino.
2 gundur bu durumda.
1 ay önce de sadece kusuyordu ve sesi gitmisti tam sesi geldi yine basladi bu durum ve bu sefer daha kotu oldu.

İshal veya hasta.
Gözlemleyin ve vitamin takvitesi yapın.
Direkt veterine götürmen doğru.

Parmagimizi getirince bile zorla geliyor (2 gundur)
-Mamasini yiyor.
Bizde de aynı olay oldu 1-2 hafta sonra da öldü ne yazık ki. Farklar ise bizde hep elimize geliyordu ve elimizde de uyuyordu. İkincisi de bizimki az mama yiyordu. Sonradan bebek maması yedirdik ama ne yazık ki engel olamadık ölmesine. Az mama yemekten ölmedi bu arada. Bir hastalığı vardı ve mama bile yiyemeyecek kadar yorgundu.

Adi çiko.
Eşi var.
2 yaşinda.
Lutino.
2 gundur bu durumda.
Hocam sorunu biz burada ne desek yanlış olur, acilen veterinere götürün. Kendi yemi dışında bir besin veriyor musunuz? Ekmek vs.

%100 İshal olmuş, kısa sürede bir hayvan doktoruna götürün, ölme riski yüksek. Ayrıca ucuz yem vermekten kaçının, böceklenirse hayvana sorun çıkartabilir.

Geri
Yukarı