Muhabbet kuşu ne zaman uyur?

Hocam 3 yıldır mubiş var bizim evde. Karanlıkta sakın uyutma. Uyumaz. Tellere tutunup öylece durur rahatsız oluyor karanlıktan. Loş ortam gerekiyor, üstünü bir tülle falan örtebilirsin. Sessizlik çökünce ortamda o uyuyor zaten. Benim kisi gece 12 gibi uyuyor sabah 10-11 gibi başlıyor :D
Hocam 3 yıldır mubiş var bizim evde. Karanlıkta sakın uyutma. Uyumaz. Tellere tutunup öylece durur rahatsız oluyor karanlıktan. Loş ortam gerekiyor, üstünü bir tülle falan örtebilirsin. Sessizlik çökünce ortamda o uyuyor zaten. Benim kisi gece 12 gibi uyuyor sabah 10-11 gibi başlıyor :D
En azından bizim ufaklık böyle yani :D karanlığı sevmiyor

Ona kalmış bence. Benim kuşlar kabarmaya başlayınca üstlerini kapatıyorum. Sesleri kesiliyor. 2-3 Saat uyuduktan sonra açın diye bağırıyorlar sanki :D
Benim ki uyut şeklini ağzını "şat şat şat" yaparak belirtiyor. Yatırıyorum, uyanınca bağırıyor açıyorum üslerini bana "hele şülür" dermiş gibi "çi çi çi" yapıyor :D.

En azından bizim ufaklık böyle yani :D karanlığı sevmiyor.

Hocam bende yeni aldım 2-3 gün önce merak ediyorum.
Arkadaşım en geç 22:00 dedi ama bilmiyorum.

Yavruysa 1 hafta kafesden çıkarma etrafı tanısın yoksa duvara çarpıyor bizimki bayağı çarpmıştı ve çok korkutacak hareketler yapma alışsın sana.

Hocam şu an bu mesajı yazarken salınık (2 aylık kuş) ve elime geliyor benden kaçmıyor duvara çarpmıyor.

Geri
Yukarı