Muhabbet kuşu salınmalı mıdır?

Yarin göturucem hocam. Dün temizledim ama elma sirkesi ile degil. Yarın elma sirkesi alıp temizliyecem. Ayak tırnakları ve gagası uzun.

Hocam peki nerden anladınız ? Dişi olduğunu ? Aldığım adam zaten kuştan anlıyor gibi değildi.
Kuşun burnundan anlaşılıyor. Mavi ise erkek, pembe ise dişi.
Hocam veteriner çok uzaktaymış kuşçuya gitmesi lazım.
Başka çaresi yok hocam. Kuşçu adam yada kadın anlamıyor, ben götürmem kuşumu öylelerine.

maxresdefault.jpg

Bir video kapağından gördüm, belki yardımcı olur.
Ve evet, kuşunuz daha yeni ise ayırtması zor olur. Benim de kuşumun burnu pembeydi, sonradan mavi oldu. Belki kuşçunun dediği gibi erkek de olabilir, olmaya da bilir.

Eki Görüntüle 1283572
Bir video kapağından gördüm, belki yardımcı olur.
Ve evet, kuşunuz daha yeni ise ayırtması zor olur. Benim de kuşumun burnu pembeydi, sonradan mavi oldu. Belki kuşçunun dediği gibi erkek de olabilir, olmaya da bilir.
Hocam erkeğin gagasının ucu da beyaz. Kapaktaki attığınız.
Benim kuşuma benziyor. Benim kusumda öyle gagasının ucu.

Ekstra bilgi vereyim: Kuşlar kendilerini yoluyor gibi görünüyor ancak aslında kendilerini temizliyorlar, kuşlar çok hijyenik hayvanlardır, dışarıdan güvercinlere bakarak da anlayabilirsiniz onlar da aynısını yapıyorlar. Bu arada odun tünek, plastik tüneğe göre çok daha sağlıklı çünkü kuşların geni ağaçlara alışık olduğu için.
Hocam erkeğin gagasının ucu da beyaz. Kapaktaki attığınız.
Benim kuşuma benziyor. Benim kusumda öyle gagasının ucu.
O zaman erkektir hocam, kusura bakmayın bazı dişiler aynı renge sahip. Karışabiliyor.

@Greenville hocam benim kuşum da da ucunda beyazlık vardı tırnakları da beyazdı tüylerini yoluyordu kendini temizliyor du çok korkacak bir şey yok ama halsiz diyorsunuz hasta olabilir.

Ekstra bilgi vereyim: Kuşlar kendilerini yoluyor gibi görünüyor ancak aslında kendilerini temizliyorlar, kuşlar çok hijyenik hayvanlardır, dışarıdan güvercinlere bakarak da anlayabilirsiniz onlar da aynısını yapıyorlar. Bu arada odun tünek, plastik tüneğe göre çok daha sağlıklı çünkü kuşların geni ağaçlara alışık olduğu için.

O zaman erkektir hocam, kusura bakmayın bazı dişiler aynı renge sahip. Karışabiliyor.
Hocam tahta tünek aldım.
@Greenville hocam benim kuşum da da ucunda beyazlık vardı tırnakları da beyazdı tüylerini yoluyordu kendini temizliyor du çok korkacak bir şey yok ama halsiz diyorsunuz hasta olabilir.
Hocam 5 dk 1 hapsiriyor. Ve acıkınca kafasını eğik tutuyor gibi. Elimden yemeye alıştı şuan beni bekliyor.

Geri
Yukarı