Muhabbet kuşu salınmalı mıdır?

Hocam bir de gagasını tık tık yapıyor. Bir kestireyim diyorum.
Hocam kakası da normal aslında. Bana kalırsa bence kuşunuz şu an sağlıklı. Ama şüpheleniyorsanız suyuna vitamin koyup bir gaga taşı almanız olur. 3 haftaya turp gibi olur :D

Hocam kakası da normal aslında. Bana kalırsa bence kuşunuz şu an sağlıklı. Ama şüpheleniyorsanız suyuna vitamin koyup bir gaga taşı almanız olur. 3 haftaya turp gibi olur :D
Hocam yeni gördüm. Kuşla ilgileniyordum. Otmeye başladı yavrucak.
Yarın vitamin ile gaga taşı Alicam.
Bunların ikisi kaç lira tutar sizce ?
Hocam kuşunuz daha çocuk, ileride kesilmesi gerekiyorsa kesin. Yanlışlıkla zarar verebilirsiniz, biraz panik de yapar.
Pet shoptaki kesebilir mi ?
Bir de uzun gaga yem kırmasın da sıkıntı yaratıyor diye biliyorum.

Gaga taşından 3 tane var, 1 tane alırsanız 100TL'yi geçmez.
Ben multivitamin koydum buraya ancak probleme göre vitaminler var, mesela benim evde tüy dökme için B vitamini var, isterseniz veterinere veya kuş forumlarına giderek öğrenebilirsiniz hangi vitamini almanız gerektiğini
Hocam yeni gördüm. Kuşla ilgileniyordum. Otmeye başladı yavrucak.
Yarın vitamin ile gaga taşı Alicam.
Bunların ikisi kaç lira tutar sizce ?

Pet shoptaki kesebilir mi ?
Bir de uzun gaga yem kırmasın da sıkıntı yaratıyor diye biliyorum.
Evet doğrudur, uzun gaga sıkıntı yaratıyor ancak sıkıntı gördüğünüzde kestirin. Veterinere kestirin, petshoptakilerin yapabileceğini sanmıyorum. Böyle problemler için her zaman veterinere yani doktora gidilmeli. Petshop'taki sadece alım satım yapar.

Gaga taşından 3 tane var, 1 tane alırsanız 100TL'yi geçmez.
Ben multivitamin koydum buraya ancak probleme göre vitaminler var, mesela benim evde tüy dökme için B vitamini var, isterseniz veterinere veya kuş forumlarına giderek öğrenebilirsiniz hangi vitamini almanız gerektiğini

Evet doğrudur, uzun gaga sıkıntı yaratıyor ancak sıkıntı gördüğünüzde kestirin. Veterinere kestirin, petshoptakilerin yapabileceğini sanmıyorum. Böyle problemler için her zaman veterinere yani doktora gidilmeli. Petshop'taki sadece alım satım yapar.
Hocam yine rahatsız ettim ama biraz daha araştırdım,
Muhabbet kuşunuz devamlı kaşınıyorsa, gagasıyla tüylerini sıkıştırmaya çalışıp didikliyorsa, tüylerini kabarık tutmak suretiyle devamlı silkiniyor ve vücudunu hep bir yere sürtmeye çalışıyorsa, bu durumlar bit olduğunun bir belirtisi olabilir.
Kuşum bunların hepsini yapıyor acaba uyuz ya da bit mi kaptı.
Çünkü annemlerin yanina gitmiştim geçen.
Orada ki comal diye köpek var onla oynamıştım ondan sonra biraz kaşınmaya başladım. Acaba ondan uyuz kaptım sonra da gelip kuşuma mi bulastirdim.
Çünkü ilk gün hiç kasinmiyordu.
2.gun başladı.

Hocam yine rahatsız ettim ama biraz daha araştırdım,
Muhabbet kuşunuz devamlı kaşınıyorsa, gagasıyla tüylerini sıkıştırmaya çalışıp didikliyorsa, tüylerini kabarık tutmak suretiyle devamlı silkiniyor ve vücudunu hep bir yere sürtmeye çalışıyorsa, bu durumlar bit olduğunun bir belirtisi olabilir.
Kuşum bunların hepsini yapıyor acaba uyuz ya da bit mi kaptı.
Çünkü annemlerin yanina gitmiştim geçen.
Orada ki comal diye köpek var onla oynamıştım ondan sonra biraz kaşınmaya başladım. Acaba ondan uyuz kaptım sonra da gelip kuşuma mi bulastirdim.
Çünkü ilk gün hiç kasinmiyordu.
2.gun başladı.
Olabilir. Bence başka bir kuş foruma da yazın bilgi alin.

Merhaba hocam. 4-5 veteriner dolaştim. 100 km kadar veterinere bile gittim. Son bulduğum veteriner bana yardımcı oldu. Gaga taşı ve Multi vitamin aldım. Elma sirkesi ile kafesi durulayacağım. Gaga taşını henüz denemedi. Yemek yemediği zaman bir haller oluyor. Neyse veteriner tüy dökme zamanında olduğunu. 6 aylık olana kadar devam edeceğini söyledi.
Kuşların bu havada üşümeyeceğini,
Geceleri 1-2 havlu koyarak sıcak tutabileceğini söyledi. Mantar var mı diye baktı. Ve kuşumun sorunsuz olduğunu. Sadece biraz kilo konusunda zayıf olduğunu ancak yeni aldığım için toplanacağını söyledi.
Sizler bana çok yardımcı oldunuz. O yüzden anlattım. Hepiniz sonsuz teşekkürler.
Kuşumun son hali.
Uyumak üzere 😀
@246675
@462002

Dosya Ekleri

• IMG_20220127_150553.jpg
    IMG_20220127_150553.jpg
    154,6 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba hocam. 4-5 veteriner dolaştim. 100 km kadar veterinere bile gittim. Son bulduğum veteriner bana yardımcı oldu. Gaga taşı ve Multi vitamin aldım. Elma sirkesi ile kafesi durulayacağım. Gaga taşını henüz denemedi. Yemek yemediği zaman bir haller oluyor. Neyse veteriner tüy dökme zamanında olduğunu. 6 aylık olana kadar devam edeceğini söyledi.
Geceleri 1-2 havlu koyarak sıcak tutabileceğini söyledi. Mantar var mı diye baktı. Ve kuşumun sorunsuz olduğunu. Sadece biraz kilo konusunda zayıf olduğunu ancak yeni aldığım için toplanacağını söyledi.
Sizler bana çok yardımcı oldunuz. O yüzden anlattım. Hepiniz sonsuz teşekkürler.
Kuşumun son hali.
Uyumak üzere 😀
A evet hocam doğru. 6 aya varana kadar tüy döküyorlar. Unuttum onu. Cok mutlu oldum kuşunuz için.

Merhaba hocam. 4-5 veteriner dolaştim. 100 km kadar veterinere bile gittim. Son bulduğum veteriner bana yardımcı oldu. Gaga taşı ve multi vitamin aldım. Elma sirkesi ile kafesi durulayacağım. Gaga taşını henüz denemedi. Yemek yemediği zaman bir haller oluyor. Neyse veteriner tüy dökme zamanında olduğunu. 6 aylık olana kadar devam edeceğini söyledi.
Kuşumun son hali.
Uyumak üzere 😀
@246675
@462002

Hocam merhaba, sizin ve kuşunuz için çok sevindim her şey için geçmiş olsun :)

Merhaba hocalarım yine rahatsız ediyorum ama bugün tadilat vardı evde. Şu yukses ses çıkaran matkapdan. Ben de işi ustalara bırakıp dışarı çıktım. Geldiğimde muhabbet kuşum delirmiş gibiydi. Sürekli tırmanıyor, kafesin köşemini gagasıyla ısırıyordu. Ustaların işi bitti. Bende kuşumu elimle besledim. Biraz sakinleşti. Her 1 saatte çıldırıyor. Kafesin içinde bir sağa bir sola dönüyor. Sonra tırmanıyor kafesi gagasıyla kırmaya çalışıyor. Yardım eder misiniz ?
@462002
@246675
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video 2 :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı