Muhabbet kuşu sevilir mi?

Gece ışıkları kapattığınızda ötmezler ancak sabah aydınlık olur olmaz ötebilirler bu nedenle kafesin üzerini ince bir şey ile örtün. Eli ile sevme konusunda, elinize bir şekilde alıştırmanız lazım (elimle yem, meyve vs. verdim bir süre), zorla severseniz korkar veya size güvenmez. Genelde avuç içine alınarak hata yapılıyor, parmağınıza konmasını sağlarsanız bir süre sonra zarar gelmeyeceğini anlar, sevmesine izin verebilir.

Geceleri ötmüyorlar. Ben kuşun uyuması için örtü/seccade örtüyordum. 1 ayda konuşmaya başlamıştı kuşum.

Hocam benim de vardı ayıp olacak amaşerefsizin tekiydi sabah ötmüyordu ama elime almaya çalışınca gelirdi elimli gagasına götürürdüm oynasın diye ısırırdı (acıtan cinsten) sonra ablama giderdi ona kendini sevdirirdi benim bilgisayarım içerdeydi ben oynarken kuşu salarlarda gelir klavyenin üstünde dolaşır en az 2-3 tane salardı her zaman omzuma konardı sonra kulağımı ısırırdı (acıtan cinsten) ama ablama tatlış sevdirirdi beni nedense sevmezdi 1 yıl bizde durdu hiç konuşmadı.

Hocam benim de vardı ayıp olacak amaşerefsizin tekiydi sabah ötmüyordu ama elime almaya çalışınca gelirdi elimli gagasına götürürdüm oynasın diye ısırırdı (acıtan cinsten) sonra ablama giderdi ona kendini sevdirirdi benim bilgisayarım içerdeydi ben oynarken kuşu salarlarda gelir klavyenin üstünde dolaşır en az 2-3 tane salardı her zaman omzuma konardı sonra kulağımı ısırırdı (acıtan cinsten) ama ablama tatlış sevdirirdi beni nedense sevmezdi 1 yıl bizde durdu hiç konuşmadı.
Mubişler çok kıskançlar :D

Yeni konular

Geri
Yukarı