Muhabbet kuşu sürekli kafesin altında titriyor

Hocam kuşların hastalıkları dışkı değişimlerinden anlaşılıyor kafesin altına bir havlu kağıt koyun 3-5 tane yapsın fotoğraf atın bakalım.

Dışkılarında sıkıntı yok katı yavaş yavaş kendisine geliyor fakat son günlerde hep böyleydi.

Çok hassas hayvanlardır, çok hızlı ve erken tedaviye başlanmalı. Ne derece halsiz ve bitkin, yem ve su tüketimini çok azalttımı, dışkısı nasıl. Ayaklarindan vücut ısısını kontrol edin. Yani buradan ilaç söylemek ne derece doğru bilemem en iyisi veteriner hekimin tavsiyesi olacak ama Apex divitsol genel kullanıma uygun bir alaçtır. Ve tahminen yem tüketimini azaltmış olabileceği için vitamin ve mineral desteği sağlanmalı. Su tüketimine dikkat edin. Durduğu yer asla hava akışı olan bir yerde değil sabit ısıda ve bir yerde olmalı kafes. Çok da yerini zırt pırt değiştirmeyin strese sokmayın hayvanı. Yani aklıma gelenler bunlar. Umarım kısa sürede sağlığına kavuşur.
Ayrıca altını temiz tutmaya çalışın enfeksiyon kapmasın. Tüy canlılığını ve genel şekline dikkat edin, kabarma ya da dökülme var mı ve ayak, gaga, burun kısımlarına bakın. Bir mantar hastalığı belirtileri var mı? Ama dediğim gibi tedavi süreci zor olabiliyor oldukça hassaslar. Siz şu an için kafesi oldukça temiz tutun, bulunduğu ortama ve yem, su, vit. Alımına özen gösterin.

Bulunduğu yer temiz son günlerde böyle olduğu yer rutubetli idi yerini değiştirdik eğer devam ederse veteriner ya da bilgili birine göstermek istiyorum daha önce kuşa bakmadım herhangi bir vitamin olurumu yoksa belli başlı bir vitamin mi almalıyım. Kuşun ayağına şimdi bakamıyorum ev çok küçük ve evin tek odasında soba yanıyor soba sönmeye başlayınca çıkarıp bakacağım.

Son düzenleme:
Kardeşim moralini bozmak istemem ama bizimki de öyle olmuştu veterinere götürdüm iki üç ilaç verdi 1 2 ay kullandık sonra öldü inşallah sizinki de öyle olmaz.

İnşallah olmaz eğer devam ederse veterinere götüreceğim. Evcil hayvanın ölmesi çok kötü duygu :(

Pet dükkanlarında da muh. kuşu için Karma vitaminler satılıyor, damla şeklinde suya katılanlarından alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pet dükkanlarında da muh. kuşu için Karma vitaminler satılıyor, damla şeklinde suya katılanlarından alabilirsin.

Almayı düşünüyorum zaten devam ederse.
Dışkılarında sıkıntı yok katı yavaş yavaş kendisine geliyor fakat son günlerde hep böyleydi.

Bulunduğu yer temiz son günlerde böyle olduğu yer rutubetli idi yerini değiştirdik eğer devam ederse veteriner ya da bilgili birine göstermek istiyorum daha önce kuşa bakmadım herhangi bir vitamin olurumu yoksa belli başlı bir vitamin mi almalıyım. Kuşun ayağına şimdi bakamıyorum ev çok küçük ve evin tek odasında soba yanıyor soba sönmeye başlayınca çıkarıp bakacağım.

Sorun çözüldü kuşum başlarda çok kötüydü ama vitamin gibi şeylerle iyleşti sağ olun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı