Muhabbet kuşu yemlikten yem yemiyor

ReyuM

Hectopat
Muhabbet kuşum geleli 3 hafta hatta "cicikuş" dediğini duydum anormal bir şekilde 3 haftada alışacağını sanmıyordum fakat suyunu içiyor tüneklere geliyor uçunca "gel çapkın" dediğimizde falan geliyor parmağımıza hatta artık uzaktan çağırdığımızda dahi geliyor çok şımarık deliriyor bazen :D fakat ben bunu kafese koyulan tünekli yemliklerden yem yediremedim yemliklerin tüneğine değil de kapattığımız taraftaki küçük zemine geliyor (resimde gösterdiğim) kapağı kapatınca yemiyor geçen yemlik elimdeydi kapalı bir şekilde oradan yem yiyordu kuşum jumbo bir muhabbet kuşu asarken olsun alt taraflardaki yemlik yerleri olsun alıştıramadım yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 485661188_tn50_0.jpg
    485661188_tn50_0.jpg
    5,8 KB · Görüntüleme: 94
Aç kaldığı zaman yem arayacak zaten illaki o yemi bulur ve oraya alışır merak etme yem yemiyor diye kuşa zarar gelmez yeter ki kafeste yem olsun :) ben de 5 kuş besliyorum az çok tecrübem var.

Aç kaldığı zaman yem arayacak zaten illaki oyemi bulur ve oraya alışır merak etme yem yemiyor diye kuşa zarar gelmez yeter ki kafeste yem olsun :) ben de 5 kuş besliyorum az çok tecrübem var.

Ben ilk kez çok küçük kuş besliyorum tedirginleşiyorum bazen :)
kafesini temizledim yer temiz şu anda yemliklere koydum kafesine pek de koyamasakta galiba kafese girmeyi sevmiyor aç olduğunda giriyor susadığında fakat bakalım :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı