Muhabbet kuşum çok durgun

Kafesine küçük bir ayna koyabilirsin. Böylece kendini yalnız hissetmez. Arkadaşım öyle yapıyor.

Kafesine küçük bir ayna koyabilirsin. Böylece kendini yalnız hissetmez. Arkadaşım öyle yapıyor.
Ozamanda kuşun bize olan ilgisi azalıyor hocam aynadaki kendine daha çok önem veriyor.
Bir sorum daha var kafesine oynayacak almalıyım

Hocam tünekleri ve oyuncakları ahşap türünde almanızı tavsiye ederim. Tünekler plastik olunca ayakları mantar oluyor ve hasta olabiliyorlar. Ağaç ya da ahşap tünekler tercih edin. Ayrıca aynalı oyuncak kesinlikle almayın kuşunuz size alışamaz.

Elma ishal yapmaz. Kızgınlığı alır, kuşlar sever. Çekirdekleri ayıkladığın taktirde vermende bir sıkıntı olmaz. Kuş çekirdekleri yerse zehirlenebilir, elma çekirdeği kuşlar için toksindir.
Bir sorum daha var, kafesine oyuncak almalı mıyım?
Ayna almayın, zararlıdır. Kuş aynada farklı bir kuş olduğunu düşünecek ve onunla zaman geçirecektir. Şu anda zaten yabani, daha da yabani olacaktır. Erişkin kuşlar ise aynaya yem kusar, yemi alan olmadığı için tekrar yer. Bu olay da kursak mantarına sebebiyet verir. Ne türden oyuncak alırsanız alın, ama aynalı oyuncak almayın. Zilli, halkalı oyuncaklar idealdir.
Yaşadığım sorun çok durgun duruyor arada bir gagasını gıcırdatıyor yem kırar gibi ve kuyruğunu titretiyor. Uykulu gibi, dışkısı normal, yeme ve su içmesin de problem yok.
Düzenli olarak dışkı kontrolü yapacaksın. Bozulma olursa haber et. Farklı bir ortamda bulunduğu için durgun olması normaldir, 7-8 gün sonra tekrar yazarsın. Açılmış, alışmış olur ortama.

Kanka yeni aldığın kuşun direk seninle can ciğer olacağını düşünmüyorsundur herhalde?. Hayvan ortama bir alışsın sonra size yaklaşımda bulunur.

Aynı durum bende vardı bir ara ayakları ve gagası nasır bağlamış bir kuşu sahiplendim vazelinle iyileştirdim ama ne yazık ki gagası kırılmıştı iyileştiremedim onu, insandan acayip ürküyordu yemliği alıp elimle beslemeye başlayınca korkusu azaldı sonra güvendiğim birine hediye ettim.

Vitaminli gaga taşı alabilirsiniz ve güneş alan bir yere koyun kafesini bu hayvanların doğal yaşam yeri Avustralya güneş her zaman ona iyi gelecektir.

Ben oyuncak asla kullanmadım kafesi hep açık tutarım mevsim kış olduğu için en sevdiği şey petek.

Elma ishal yapmaz. Kızgınlığı alır, kuşlar sever. Çekirdekleri ayıkladığın taktirde vermende bir sıkıntı olmaz. Kuş çekirdekleri yerse zehirlenebilir, elma çekirdeği kuşlar için toksindir.

Ayna almayın, zararlıdır. Kuş aynada farklı bir kuş olduğunu düşünecek ve onunla zaman geçirecektir. Şu anda zaten yabani, daha da yabani olacaktır. Erişkin kuşlar ise aynaya yem kusar, yemi alan olmadığı için tekrar yer. Bu olay da kursak mantarına sebebiyet verir. Ne türden oyuncak alırsanız alın, ama aynalı oyuncak almayın. Zilli, halkalı oyuncaklar idealdir.

Düzenli olarak dışkı kontrolü yapacaksın. Bozulma olursa haber et. Farklı bir ortamda bulunduğu için durgun olması normaldir, 7-8 gün sonra tekrar yazarsın. Açılmış, alışmış olur ortama.
Bugün kuşumun kaşındığını fark ettim kafasını sürtüyor normal mi yeni olduğu için
Kanka yeni aldığın kuşun direk seninle can ciğer olacağını düşünmüyorsundur herhalde?. Hayvan ortama bir alışsın sonra size yaklaşımda bulunur.
Hayır daha öncede kuş baktım diğerleri genelde ısırıyordu
Aynı durum bende vardı bir ara ayakları ve gagası nasır bağlamış bir kuşu sahiplendim vazelinle iyileştirdim ama ne yazık ki gagası kırılmıştı iyileştiremedim onu, insandan acayip ürküyordu yemliği alıp elimle beslemeye başlayınca korkusu azaldı sonra güvendiğim birine hediye ettim.

Vitaminli gaga taşı alabilirsiniz ve güneş alan bir yere koyun kafesini bu hayvanların doğal yaşam yeri Avustralya güneş her zaman ona iyi gelecektir.

Ben oyuncak asla kullanmadım kafesi hep açık tutarım mevsim kış olduğu için en sevdiği şey petek.
Kafesini güzel ferah ceylan yapmayacak bir yere koydum

Bugün kuşumun kaşındığını fark ettim kafasını sürtüyor normal mi yeni olduğu için.

Hayır daha önce de kuş baktım diğerleri genelde ısırıyordu.

Kafesini güzel ferah ceylan yapmayacak bir yere koydum.

Kafasını kaşıması normal her zaman yapıyor kuşlar.

Bugün kuşumun kaşındığını fark ettim. Kafasını sürtüyor normal mi yeni olduğu için?
Kaşınırlar zaten. Günlük bakım rutinini yerine getiriyordur. Eğer bitten şüpheleniyorsanız kafesin altına bir A4 veya peçete kağıdı sererek geceleyin kafes altına bakabilirsiniz.

Kafesi temiz tutmakta fayda var. Ayda detaylı kafes temizliği yapın. Sulukları, tünekleri, yemlikleri de temizleyin yani.

Yeni muhabbet kuşu aldın erkek yaşını tam bilmiyorum. 5 aydan küçük gibi. Yaşadığım sorun çok durgun duruyor arada bir gagasını gıcırdatıyor yem kırar gibi ve kuyruğunu titretiyor. Uykulu gibi, dışkısı normal, yeme ve su içmesin de problem yok. Arada bir ötüyor. Ne yapmam lazım? Davranışları normal mi? Her zaman değil ama arada bir kambur duruyor
korkmana gerek yok ortama alışmamıştır daha 1 hafta bekle her gün suyunu değiştir haftada 1 suyuna vitamın koy birşey olmaz ve taze yem ver
birde youtube da muhabbet kuşu videoları aç konusanlardan rahatlar ben öyle yaptım düzeldi

Yeni konular

Geri
Yukarı