Muhabbet kuşum çok ısırıyor

Arkadaşlar kuşum yaklaşık 6-7 aylık kafesin içine elimi uzattığım gibi ısırıyor pitbull gibi bırakmıyor ısırmasını nasıl engelleyebilirim? Kuş benden değil ben kuştan korkuyorum 🤣 kuşun fotoğrafını da bırakayım.

Eki Görüntüle 1025597

Elinize alıp alıştırıp sevin. Ardından diğer elinize azıcık yem alarak yedirirseniz size güvenecek, sizin ona zarar vermeyeceğinizi anlayacaktır. Kuşun fantezisi sizi ısırmak değil yani içgüdüsü o şekilde. Sizin önceden fark etmeden yaptığınız bir şey kuşunuzu kızdırmış olabilir, telafi gibi düşünüp dediklerimi uygulayabilirsiniz.

Elinize alıp alıştırıp sevin. Ardından diğer elinize azıcık yem alarak yedirirseniz size güvenecek, sizin ona zarar vermeyeceğinizi anlayacaktır. Kuşun fantezisi sizi ısırmak değil yani içgüdüsü o şekilde. Sizin önceden fark etmeden yaptığınız bir şey kuşunuzu kızdırmış olabilir, telafi gibi düşünüp dediklerimi uygulayabilirsiniz.
Zaten eline alıştırmaya çalışıyor.

Ben değil ama annem kuşu avucunun içine almaya çalışıyordu ilk başlarda o yüzden ürkmüş olabilir mi? Bildiğim kadarı ile kuşlar avuçlanmaktan hoşlanmıyorlarmış.

Zaten eline alıştırmaya çalışıyor.
Eline zorla alıp sevmesini ve elinden yem vermesini söylüyorum zaten. Kuşun ne zaman geleceğini beklerse çok işi var.
Ben değil ama annem kuşu avucunun içine almaya çalışıyordu ilk başlarda o yüzden ürkmüş olabilir mi? Bildiğim kadarı ile kuşlar avuçlanmaktan hoşlanmıyorlarmış.
Avuçlamayın hocam elinizin üstünde dursun. Diğer elinizde de azıcık bir yem bulunsun ödül gibi düşünün.

20 yıldan fazla kuş beslemiş biri olarak şunu diyebilirim ki elinizi ısırdığında acıdığını göstermek daha fazla ısırmasına neden olur ve bir şeyi istemediği zaman hemen ısırmak eylemine başvurabilir.
Kafesin neresinden kaçtığın bakıp orayı iyice kapatın cam açık olduğunda kaçabilir. Bazen yemlik ve suluk yerlerinden kaçabiliyorlar kafesten çıkmak için.

Hocam kuruyemiş mi bu? Ne avuçlaması. 😂

Avuçlamak derken onlar şu şekilde tutulmayı sevmiyorlar diye biliyorum Annem'de böyle tutuyordu.

aa33933470e9e5f71c145f4f95a073a3.jpg

(Fotoyu örnek olsun diye Google'dan aldım)

Geri
Yukarı