Muhabbet kuşum halsiz gözüküyor

Merhabalar, bende dün akşam muhabbet kuşu aldım . Ancak bir gündür neredeyse hiç su ve yem yediğini görmedim. Ve popo kısmında dışkı var, bunun olması pek iyiye işaret değil herhalde hasta olabilir mi?
Poposuna yapışık dışkı istenmeyecek bir durum. Ama dışkının neden yapıştığını gözlemlemek daha önemli. İshalse patates haşlanıp verilir vs. Hasta kuş vermiş olabilirler. Eğer çok daha sağlıklı yardımcı olabilecek birisini isterseniz Facebook'ta Samet Can Emek'e yazmanı tavsiye ederim.

İsterseniz bir PetShop'a tekrar götürün. Mama ve su içmemesinde sorun yok daha alışmadı ama, ben hiç poposunda dışkı görmedim. İsterseniz bir götürün ama diğerlerinede sorabilirsiniz, internetin yalancısıyım.
Bir 30 dakikadır hareketlendi. Galiba alışıyor. Dışkının çok fazla kafesin tabanında durduğu için yapıştığını düşünüyorum.

@ArtvinliRadyant @Silinen üye arkadaişar kuş yemek yiyor sorun yok ama, hiç su içmiyor, susuzlktan ölmez değil mi? Elle içirmeye çalıştım içmedi.

Sussuzluktan ölmez meyve takın kafese.
Kuşunuz tek olduğu için şanslısınız dal darısı yulaf yem meyve bunları alacaksın kuşların en sevdiği meyveler maydonoz havuc marul elma cekirdeğine dikkat et bunlar kafese takacaksın(birini) illaki yiyecek sonra suyunu değiştireceksin 5-6gün kafesde kalsın ortamı alışsın yerini değiştirmeyin kuşun olduğu ortamda saat gec olmuşsa ışığı kapatın üstünü kuşu boğmiyacak kücük battaniye örterseniz ışık girmez veya başka odaya sadece uyumak için koyup ışığı kapatabilirseniz ortama alıştıktan sonra yavaş yavaş elinizi tanıtın zarar gelmeyeceğini gösterin ismi neyse onla hitap edin elinizi cok yavaş yavaş kuşa gösterin tellere dokunun zarar gelmeyeceğini anlasın dişleyebilir kafesde sorun yok yavaş yavaş kapağı acıp elinizi kafesin icine uzatın elinize almayı deneyin bu işlem en fazla 15dakika sürsün gelmiyorsa yarın dene elinin avucuna yem alıp kuşa uzatabilirsin kafesin icerisindeyse yemezse zorlamayın deneyin ama cok zorlamayın yarın deneyin bunları yapın alışacaktır dal darısını kafesin icine meyveyi kafesin icine tellere sıkıştırabilirseniz yulafı elinizde yedirmeyi calışın anlattığım şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sussuzluktan ölmez meyve takın kafese.
Kuşunuz tek olduğu için şanslısınız dal darısı yulaf yem meyve bunları alacaksın kuşların en sevdiği meyveler maydonoz havuc marul elma cekirdeğine dikkat et bunlar kafese takacaksın(birini) illaki yiyecek sonra suyunu değiştireceksin 5-6gün kafesde kalsın ortamı alışsın yerini değiştirmeyin kuşun olduğu ortamda saat gec olmuşsa ışığı kapatın üstünü kuşu boğmiyacak kücük battaniye örterseniz ışık girmez veya başka odaya sadece uyumak için koyup ışığı kapatabilirseniz ortama alıştıktan sonra yavaş yavaş elinizi tanıtın zarar gelmeyeceğini gösterin ismi neyse onla hitap edin elinizi cok yavaş yavaş kuşa gösterin tellere dokunun zarar gelmeyeceğini anlasın dişleyebilir kafesde sorun yok yavaş yavaş kapağı acıp elinizi kafesin icine uzatın elinize almayı deneyin bu işlem en fazla 15dakika sürsün gelmiyorsa yarın dene elinin avucuna yem alıp kuşa uzatabilirsin kafesin icerisindeyse yemezse zorlamayın deneyin ama cok zorlamayın yarın deneyin bunları yapın alışacaktır dal darısını kafesin icine meyveyi kafesin icine tellere sıkıştırabilirseniz yulafı elinizde yedirmeyi calışın anlattığım şekilde.
Bugün arada denemek için biraz elimi soktum, parmağıma gelmiyor ama bi nebze de göğsünü sevidiriyor.

Bazen kuşlar rahatlamak için öyle yapar onun dışında yeni aldığın için çekinmesi, yem yememesi, korkması doğal buradan bir sorun gözükmüyor.

Tek ayak üstünde durması uyuduğu anlamına geliyor eğer gündüz yapıyorsa dinleniyor filan olabilir sonucta daha 1-2günlük

Yeni konular

Geri
Yukarı