Muhabbet kuşum hasta

Vegapunk

Kilopat
Yer
Yatak
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Arkadaşlar muhabbet kuşumun bir türlü anlayamadığım bir hastalığı var ve muhabbet kuşu bakan sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum. Muhabbet kuşumun solunum yollarında sıkıntı vardı, çok şükür ilaçlarla tedavi ettim ve düzeldi. Fakat aylar sonra kuşum, siyah dışkı yapmaya başladı hatta yapmakta zorlanıyor. Kafasının üstü açılmaya başladı, ağzının yanında kabuklanma ve dilinin altında beyaz bir yara oluşmaya başladı. Mantardan şüpheleniyorum, lakin yanlış ilaç da vermek istemiyorum. Kafesini hafta da bir kez düzenli bir şekilde temizlememe rağmen bu sonuçla karşılaşmam beni şaşırttı, doğrusunu söylemek gerekirse. Hangi ilacı önerirsiniz veya ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız, çok sevinirim ve şimdiden teşekkür ederim.

Adsız 2.jpg Adsız.jpg dışkı.jpeg

Son düzenleme:
Arkadaşlar muhabbet kuşumun bir türlü anlayamadığım bir hastalığı var ve muhabbet kuşu bakan sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum. Muhabbet kuşumun solunum yollarında sıkıntı vardı, çok şükür ilaçlarla tedavi ettim ve düzeldi. Fakat aylar sonra kuşum, siyah dışkı yapmaya başladı hatta yapmakta zorlanıyor. Kafasının üstü açılmaya başladı, ağzının yanında kabuklanma ve dilinin altında beyaz bir yara oluşmaya başladı. Mantardan şüpheleniyorum, lakin yanlış ilaç da vermek istemiyorum. Kafesini hafta da bir kez düzenli bir şekilde temizlememe rağmen bu sonuçla karşılaşmam beni şaşırttı, doğrusunu söylemek gerekirse. Hangi ilacı önerirsiniz veya ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız, çok sevinirim ve şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 765621 Eki Görüntüle 765622

Facebook muhabbet kuşu gruplarında yardımcı olabilirler oralara da yaz.

İlk bende öyle düşünüyordum ama uçmasında bir sıkıntı görmedim. :)

İstanbul'da çoğu veterinere gittim, hepsi kedi ve köpek bakıyoruz deyip yolladılar beni. :)

Avcılarda kapsamlı bir hayvan hastanesimi ne vardı. İsminini de unuttum. Bir internetten ararsan. Bir iki tane sağlam veterinerle iletişime geçersin diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun. Siyah dışkı yapması, bir organın çalışmadığını gösterebilir. Ve kuş strese girmiş olabilir. Pis sular, kalitesiz yem, kafesin pis olması, iç parazit, bazı organların işlevini yerine getirmemesi veya mantar hastalığı olabilir. İlaç konusunda ise, veteriner olmadan ilaç tavsiyesi vermek yanlıştır. Yanlış ilacı kullanmak, kuşu ölüme kadar götürebilir. Bu yüzden ilaç önerip bu yükü alamam. Kanatlılardan anlayan bir veterinere gidin, dışkı tahlili yapacaklardır ve sorunu teşhis edeceklerdir. İlaç da vereceklerdir. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı