Muhabbet kuşum kaç aylık ve cinsiyeti ne?

judge0

Decapat
Daha fazla  
Kuşu bugün aldım aldığım kişi 2 aylık dedi sizce kaç aylık ve cinsiyeti nedir? Bir de çok ürkek acaba ne zaman alışır?

Dosya Ekleri

• IMG_20230325_202940.jpg
    IMG_20230325_202940.jpg
    163 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Yavru olduğu fiziksel olarak belli oluyor 1-3 ay arasında. Dişi gibi görünüyor ama kuşlarda çok değişkenlik gösteriyor.

Alışma durumu tamamen sizin ve kuşun elinde. Kuşu kendinize güvendirmeniz lazım. Yavru olduğu için 2 haftada alışır bence. 3 gün kafesininden salmayın. Sizleri ve kafesini tanısın. Elinizi kafese koyun, kuşu ellemeden (bunu 2 gün tekrarlayın). Sonraki günler yavaş yavaş parmağınızla sevmenizi öneririm.

Kuşu bugün aldım aldığım kişi 2 aylık dedi sizce kaç aylık ve cinsiyeti nedir? Bir de çok ürkek acaba ne zaman alışır?

Yavru olduğu diğer arkadaşların bahsettiği gibi fiziksel durumundan belli oluyor. 2-3 aylık gibi duruyor. Ayrıca dişi bir kuş gibi görünüyor. Ürkeklik ise zamanla gidecektir. Ortama ve size alıştıkça kola gelmler konuşmalar vb hareketler yapmaya başlar.

Muhtemelen dişi, erkek olunca gagasının üstü yani burun gibi olan kısım mor-mavi bir renk oluyor. Kaç aylık olduğunu bilmiyorum :(

Geri
Yukarı