Muhabbet kuşum ölmüş

Katılım
12 Şubat 2021
Mesajlar
963
Çözümler
6
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Rahmet dilenmez değil, dilemeye gerek yoktur islamda. Zaten günahsız canlılar olduğu için yerleri cennet olarak belirtilir. Her rahmet dileyene kötü bir şey yapmış gibi tavır takınmayın.
Kötü bir şey yapmış tavrı takınmadım ben. Sadece mantıksız buldum.
 
Katılım
25 Nisan 2020
Mesajlar
32
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10700K, MSI MPG Z490 Gaming Edge, Asus GTX 1650, Samsung 970 Evo Plus NVMe 1TB, Seagate Barracuda 7200rpm 1TB, Cooler Master Masterliquid ML240R, Cooler Master MB520
Cinsiyet
Erkek

serkan356

Attopat
Katılım
5 Kasım 2022
Mesajlar
94
Günah vs insan için geçerli bunun nedeni insanın zihinsel bir canlı olmasıdır. insan günah işleyebilir çünkü yaptığı hemen hemen birçok şey doğal değildir. hayvanlar için bu söz konusu olmaz zira doğal canlılardır. insan zihinsel bir canlı olduğu için diğer canlılara doğal olmayan zararlar vermesi söz konusudur esasen affedilmesi düşünülen ve/veya suç sayılan da budur. köpeklerimiz vardı , anneleri ölmüştü 2 kardeş bahçede yaşıyorlardı görünüşe göre mutluydular tabi ben o zaman çok küçük bir çocuktum. biri dişi diğeri erkekti babam dişi olanı daha fazla üremesin diye komşuya verdi. erkek olan o günden itibaren tamamen mutsuzluğa büründü ve bir yere yattı, çocuk olduğum için ilgimi çekmişti, yanına gittiğinde yüzünü elimle yüzüme çevirdiğimde kafasını çevriyordu yani aynı insan gibi "küsmüştü" ve gözünde bir kaç damla göz yaşı farkettim. doğal olmayan psikolojik davranışları hayvanlar yapamaz yani bir hayvan mutsuzsa gerçekten mutsuzdur, üzüldüyse gerçekten üzülmüştür doğal olduğu için bu duygular çok derin yaşanıyordur muhtemelen. köpek bir daha yattığı yerden kalkmadı, felç oldu ver birkaç ay sonra öldü. çok genç bir hayvandı ölümü tamamen kardeşinden ayrılmasıyla ilgiliydi. böyle bir durumda insan denilen canlı kısmen doğal üzüntüler yaşayabilir, bu üzüntüden vazgeçebilir yada hiç bu üzüntüye bulaşmayabilir. bunu zihin gücüyle yapabilir. bu iyi birşey gibi görünebilir fakat esasen insanın kötü olmasının tek nedeni de zihinsel bir canlı olmasıdır. aldığı bir çok karar , eylem başka bir doğal canlıya cehennemi yaşatabilir. insanın doğal -zihinsel olmasını oransal olarak düşünmek lazım tamamen zihinsel, tamamen doğala yakın insanlarda vardır.
 

Cihen

Centipat
Katılım
5 Haziran 2022
Mesajlar
1.909
Çözümler
8
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel i5-11400F
GPU: PNY GeForce RTX 3060
Anakart: ASUS PRIME H510M-E
RAM: PNY 8GB XLR8x2 3200MHz DDR4 RAM
Kasa: POWER BOOST X58RGB
PSU: High Power 750W 80+ Gold Performance
SSD: Kioxia Exceria NVMe M2 500GB
Klavye: Hadron G502
Fare: Bloody A90
Kulaklık: Bloody G580
Telefon: Xiaomi Redmi Note 9
Cinsiyet
Erkek

Yeni konular

Yukarı