Muhabbet kuşum sebze meyve yemiyor

EfeOrhanCentik

Femtopat
Yer
Ataşehir,İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Yaklaşık 4 ay önce muhabbet kuşu aldım. Allaha şükür hiçbir hastalık olmadı. Her şeyinden aldım temiz ve rahat ortamda bakıyorum. Muhabbet kuşları sebze ve meyveyi çok severler ama benim kuşuma sebze ya da meyveyi gösterdiğim an kaçıyor. Saldığım odaya tabağın içine koyuyorum banyo yaptığı kaba koyuyorum, kendim yedirmeye çalışıyorum ve hiçbir türlü yemiyor. Sebzelerden ve meyvelerden vitamin alıyorlar. Suyuna vitamin koyuyorum, mineralli kum koyuyorum, kalamar kemiği koydum, onlardan alıyor. Ama arada farklı bir şeyler de yesin istiyorum. Eğer bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Hocam inanır mısın bugün bende bu konuyu açacaktım. Bende her şeyi denedim. Sadece marul yiyor. Ondan da hemen sıkılıyor zaten. Biz her gün aynı yemeği yesek bu durumdan rahatsız oluruz. Bu durum hayvanlar için de geçerli.

Aranızda bir bağ oluştuysa, sizi o meyveden falan yerken görünce şevkle yemek isteyebilir. Bizim kerata öyle öyle elmaya, havuca alıştı. Buna ek olarak, kafeste bir köşeye koyun dilerseniz, bir süre sonra korkusu geçer ve bakar tadına. Muhabbet kuşları için güvenli bir sebze/meyve olduğundan emin olmayı ve koyduğunuz meyvenin çekirdeğini çıkarmayı unutmayın. Misal, elma çekirdeği kuşlarda büyük sıkıntı çıkarabiliyor.

Aranızda bir bağ oluştuysa, sizi o meyveden falan yerken görünce şevkle yemek isteyebilir. Bizim kerata öyle öyle elmaya, havuca alıştı. Buna ek olarak, kafeste bir köşeye koyun dilerseniz, bir süre sonra korkusu geçer ve bakar tadına. Muhabbet kuşları için güvenli bir sebze/meyve olduğundan emin olmayı ve koyduğunuz meyvenin çekirdeğini çıkarmayı unutmayın. Misal, elma çekirdeği kuşlarda büyük sıkıntı çıkarabiliyor.
Bende meyve veya başka bir şey yerken, içerken ağzımın içine giriyor neredeyse. Ona da veriyorum aynısından bu sefer yemiyor. Cidden çok tuhaflar ama bi o kadar da tatlılar.

Geri
Yukarı