Muhabbet kuşuma alacağım eşi bitli ise ne yapmalıyım?

Heyotakire

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Yağcı
Muhabbet kuşum 8-9 aylık bir dişi. Yem yemeyi öğrendikten hemen sonra almıştım. Birkaç haftadır ceresi kahverengi ve de kendini sevdirmemeye başladı. Bayağı bir araştırdım galiba eşe ihtiyacı varmış ama bizim buralarda düzgün yetiştirici falan yok. Eğer eş alırsam ilk geldiği zaman Bit spreyiyle falan yıkasam mı? Çünkü kuşuma hastalık veya Bit getirmesini istemem. Kuş konusunda biraz acemiyim. İlk kuşum ama ona çok iyi bakıyorum. Umarım yardımcı olursunuz
İyi günler😊

Son düzenleme:
Bit spreyi ile yıkamanız daha iyi olacaktır. Ama alırken veteriner aracılığı ile bütün kontrollerini yaptırın.
Veteriner kontrol yapacak durumum yok peki sizce eşi kuşmu seçsin yoksa ben alıp eve mi getireyim?
Açıkçası ben satıcının bitli muhabbet kuşu satacağını düşünmüyorum. Ama eğerki tedbir almak istiyorsanız tabii ki de bit spreyi sıkabilirsiniz :)
Bir kafese 4 5 tane koyanlar var yani pek güvenemiyorum çünkü ben kuşumu öpüyorum yatağıma alıyorum en önemlisi sağlığı için

Veteriner kontrol yapacak durumum yok peki sizce eşi kuşmu seçsin yoksa ben alıp eve mi getireyim?

Bir kafese 4 5 tane koyanlar var yani pek güvenemiyorum çünkü ben kuşumu öpüyorum yatağıma alıyorum en önemlisi sağlığı için
Kendi beğendikleri kuşları alırsalar kesin ihtimalle eş olarak kabul edecektir. Sen alırsan kabul etmeme durumu olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı