Muhabbet kuşumu nasıl eğitirim?

minarium

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim 2 tane muhabbet kuşum vardı. Dişi olan 9 yıldır; erkek olan 6 yıldır bendeydi ve ikisi de aynı gün öldüler. Ben daha sonra kuş almayacağım dememe rağmen sokakta bir muhabbet kuşu buldum ve dayanamadım, eve getirdim. 4 aydır bende. Elimle yem veriyorum, konuşuyorum, kıvırcık veriyorum ama hala parmağıma geliyor. Hareket ettirince tüneğe kaçıyor. Parmağımda kafesten çıkarmaya alıştıramadım. Kafes kapısı sürekli açık ama hala kafesin içinde bekliyor. Sizce ne yapmalıyım? Nasıl eğitebilirim özellikle parmak şıklatınca gelmesini çok istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bolca rehber var internette, bakabilirsiniz.

Elinizden yem yedirin, sevdiği yiyecekleri verin, T tünek hazırlayıp orada tutun kuşu. Sürekli ilgilenin. Kafesten dışarı çıkması için sevdiği yiyecekleri gösterebilir, dikkatini çekmeye çalışabilirsiniz. Parmak şıklatınca gelmesi zaman alır. Ama zamanla öğrenir. Sürekli parmak şıklatın ki alışsın.

Bolca rehber var internette, bakabilirsiniz.

Elinizden yem yedirin, sevdiği yiyecekleri verin, t tünek hazırlayıp orada tutun kuşu. Sürekli ilgilenin. Kafesten dışarı çıkması için sevdiği yiyecekleri gösterebilir, dikkatini çekmeye çalışabilirsiniz. Parmak şıklatınca gelmesi zaman alır. Ama zamanla öğrenir. Sürekli parmak şıklatın ki alışsın.

Dediğim gibi 4 aydır bende ilk haftadan parmağıma çıkmaya başladı ama devamı bir türlü gelmedi. İnternette ki rehber videoları izledim hep uyguladım ama bir ilerleme kaydedemedim.

Dediğim gibi 4 aydır bende ilk haftadan parmağıma çıkmaya başladı ama devamı bir türlü gelmedi. İnternette ki rehber videoları izledim hep uyguladım ama bir ilerleme kaydedemedim.
Bazı muhabbet kuşları eğitilir, bazıları zor eğitilir, bazıları eğitilmez. Adem Oğuz'un öyle bir videosu vardı diye hatırlıyorum. Her şeyi uyguladiysanız yapacak çok bir şey yok maalesef. Zamana bırakacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı