Muhabbet kuşumun ayağı kapıya sıkıştı

Darsiere

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün kuşumu kafesten çıkarıyordum bir an dalgınlığıma geldi kapı kapandı kuşumun ayağı kapıya sıkıştı, direk gördüğüm gibi kapıyı açtım, şimdi içeride tek ayak üzerinde duruyor sıkışan ayağını içeriye çekti, fakat durabiliyor mu diye parmağıma aldım gayet duruyor ama hiç emin değilim? Morluk yok vesaire, ellediğim zaman ayağını kırık çıkık ta yok gibi fakat emin değilim, burada veteriner de yok, anlamıyor kuşlardan. Sizce ne yapmalı? Moralide gayet yerinde.

Fotoğraf atma şansınız var mı? Ayağında kırık varsa dışarıdan bakıldığı zaman genelde belli olur. Morarma falan da yoksa bir şey olduğunu sanmıyorum.

Ek olarak hiç uğraşmayın fotoğraf atmaya. Kafesin içinde falan kuşlar genelde tek ayak üzerinde durur, bu normaldir. Dışarıya çıkardığınız zaman yerde falan gezerken o ayağının üstüne basıyor mu? Basıyorsa sıkıntı yoktur.

WIN_20220130_13_26_05_Pro.jpg

Fotoğraf atma şansınız var mı? Ayağında kırık varsa dışarıdan bakıldığı zaman genelde belli olur. Morarma falan da yoksa bir şey olduğunu sanmıyorum.

Ek olarak hiç uğraşmayın fotoğraf atmaya. Kafesin içinde falan kuşlar genelde tek ayak üzerinde durur, bu normaldir. Dışarıya çıkardığınız zaman yerde falan gezerken o ayağının üstüne basıyor mu? Basıyorsa sıkıntı yoktur.
Sol ayağı

Kuşları çok dışarı salmayın lütfen zamanında akşam ev boşken kafesi açık bırakmışız kuş kafayı toslayıp felçten gitmişti...

Kuşları çok dışarı salmayın lütfen zamanında akşam ev boşken kafesi açık bırakmışız kuş kafayı toslayıp felçten gitmişti...
Şaşırdım. Evi tanımıyor olabilir mi? Genelde kolay kolay duvarlara toslamazlar. Ben sultan papağanı besliyorum. Kafesin kapağı her zaman açıktır. İstediği zaman çıkıp gezer.

Şaşırdım. Evi tanımıyor olabilir mi? Genelde kolay kolay duvarlara toslamazlar. Ben sultan papağanı besliyorum. Kafesin kapağı her zaman açıktır. İstediği zaman çıkıp gezer.

Daha 3 aylıktı bizimkisi, öyle çok sevdirmezdi kendini ama yemek yiyeceğimiz zaman sofrada onun bile tabağı olurdu, samimiydik, hepimizi ve odayı tanır gibiydi en azından. Bir gün yerde ters dönmüş şekilde buldum onu kaskatı kesilmişti. Biraz su verdim dirildi ama esnemekten başka yapabildiği bir hareket yoktu. Kendini çok zorladı ama başaramayınca gözlerine perde indi 🙁

Geri
Yukarı