Muhabbet kuşumun boynu hep dik

BATOKORLAR

Hectopat
Muhabbet kuşum sabah kalktığımda yerde boynunu döndüre döndüre sırtüstü can çekişiyordu. Bayağı kasılmıştı galiba, nefes alamıyor gibi de olabilirdi. Göz bebekleri büyüyüp küçülüyordu, şimdi de çok dengesiz ve boyunu hep dik uyurken bile ayakta da duramıyor. Çok kötü oldu ya ya başını vurdu diyorum ya da bir şey kaldı boğazında yara yaptı. Fotoda da var, hep dik artık, ağrıyor mu ne. Kırılmış da olabilir. Çok da dengesiz yürüyemiyor düşüyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    88,9 KB · Görüntüleme: 61
  • image.jpg
    image.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 52
Dostum veteriner değilim ama ben de çok muhabbet kuşu büyüttüm tahminice kırıldığı değil ama incindiğini düşünüyorum kafeste bir yere takılıp kendine zarar vermiş olabilir en iyisi bir veterinere götürmen yoksa can çekişebilir.

Dostum veteriner değilim ama ben de çok muhabbet kuşu büyüttüm tahminice kırıldığı değil ama incindiğini düşünüyorum kafeste bir yere takılıp kendine zarar vermiş olabilir en iyisi bir veterinere götürmen yoksa can çekişebilir.
Öyle yapacağım fark ettimki sanki boğazı şişmiş
Öyle yapacağım fark ettimki sanki boğazı şişmiş
Son gelişme kuşuma merhametle yaklaşıp sıkıntılarını anlamaya çalıştım ilk kakasındaki farklılıktan dolayı pirinci hafif ısıda yumuşacık olana kadar kayanttım(mide temizliği bağırsakları için)suyu kaynatıktan sonra boynu içinde içine yarım sarımsak attım sarımsak çok falan sakın atmayın çok ağır oluyo küçük sarımsağın yarısı bile fazlaca yeter sonra kafesteki ayaklığı kaldırdın yerde en azından daha dengede durup rahat uyusn diye bide ayaklığı alışkanlık olduğu için kuşlarda onu kaldırın aşşa da dursun kafesin üstüne kafasını yaslayabiliyodu en azından neyse 2 gün yatamadı en son elbisemi yatak gibi edip baş kısmını başını yaslıyacağı yksekliğe getirdim zaten altıda rahat ve yumuşak olduğu için ilk defa sırtına atabildi uyurken başını çünkü dengede duruyo rahatça yorganın içinde gibi ve göğsünü de yaslayabilmişti baktım direk daldı zavallı 2 gündür uykusuz du da eziyet çekip duruyodu o gece çok ferah yattım çünkü oda bi can ve biz nasıl uykusuz kalamıyosak 2 gün onlarda öyle dediğim mama 2 gün yanıdana olsun sonra 1 gün normal su koyun kabına veya siz içirin ağzına doğru tutarak iyi bakın kuşlara bebek gibiler zaten yumurta beyazınıverin soyup yarısını kesip seviyolar oda faydalı daha rahat yiyolar kuş mamasına göre oda yapılır hastayken konforlarını yükseltmeye çalışın benım kuş bi gözü kör ve zayıf görntüsü var ama nasıl bu kadar güçlü anlamıyorum belkide benım sayemdedır :) diğer forumları okurken bir çok arkadaşınki ölmüş olutor 3-4 güne arakdaşlar iyi bakın kusunuza ki iyileşsin

Yeni konular

Geri
Yukarı