Muhabbet kuşumun burnunda olan ilginç renk değişimi

Korkuyorum kaybedicem diye bana dayandığı
Bir şey olmaz. O kadar fazla kafanıza takmayın. Dışkısı isal mi değil mi diye bakarsan iyi olur.

Normal yapıyor bildiğine göre kuşu bırakmadığım için biliyorum teşekkürler bu kadar endişe yaptığım için kusura bakmayın çok küçük daha.

Dişi değil erkek yani ben erkek diye biliyorum burnu ilk başlarda maviydi

Ben eş almadım ama bir şey olur mu ufak şu anda olduğu için
Aynı şeyi ben de yaşadım ben de erkek diye almıştım 10 sene önce ve dişi olduğunu ölmeden birkaç hafta önce öğrendim. Geçen sene 9 yaşında vefat etti hastalıktan. Burnu masmavi değilse dişidir.

Korkutmak istemem. Benim muhabbet kuşumun burnu ölmeden önce renk değiştirmişti. Astım hastasıydı.

Nasıl bir hastalık hocam? Pat diye girdiniz ben hiç rastlamadım öyle bir hastalığa ya da duymadım.

Hasta ve eşleşmek istemeyen bir erkek kuşun ceresi rengini kaybeder ve koyu dipli bir renk alır. Rahatsızılık belirtisi olarak ve hormon değişimi sonucunda koyu kahve renge dönüşen cere, üreme organlarında tümör belirtisi olabilir. Yalnız her testis tümöründe cere kahveye dönüşmeyebilir.

Hasta ve eşleşmek istemeyen bir erkek kuşun ceresi rengini kaybeder ve koyu dipli bir renk alır. Rahatsızılık belirtisi olarak ve hormon değişimi sonucunda koyu kahve renge dönüşen cere, üreme organlarında tümör belirtisi olabilir. Yalnız her testis tümöründe cere kahveye dönüşmeyebilir.
Benim kuşum 9 Aylıkken Anne oldu 6 Yumurta yaptı 3 tane yavrumuz oldu ama daha sonra vefat etti. Çeresi kahve rengine dönüşmüştü ve Tüy kuruma hastalığına yakalandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı