Muhabbet Kuşumuz Küfür Ediyor

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 8B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rahmetli kuşum geldi konuyu görünce aklıma. Çok güzel konuşuyordu bir sürü kelime öğrenmişti tabi aralarında çiş, kaka gibi kelimelerde vardı kuzenimin işleri işte. 2 yıl önce bu ay üşütüp hastalandı. Sonucunda 26 Ekim 2018 günü eve geldiğimde kafeste sırt üstü yatarken ölü buldum. Çok severdim kendisini. 7 yaşındaydı daha.
Eki Görüntüle 706474
Çok da sevimliymiş :(

Rahmetli kuşum geldi konuyu görünce aklıma. Çok güzel konuşuyordu bir sürü kelime öğrenmişti tabi aralarında çiş, kaka gibi kelimelerde vardı kuzenimin işleri işte. 2 yıl önce bu ay üşütüp hastalandı. Sonucunda 26 Ekim 2018 günü eve geldiğimde kafeste sırt üstü yatarken ölü buldum. Çok severdim kendisini. 7 yaşındaydı daha.
Eki Görüntüle 706474
Allah rahmet eylesin 😢
Dişi kuş bu kardeşim fotoğraf çok net değil ama. Çok zor konuşur dişi kuşlar. Yatkın değiller. Sen konuştuğuna emin misin? Buna o küfürleri öğretmek olağanüstü çaba ister.
Ben erkek diye biliyordum 😳

Muhabbet kuşları sandığımızdan daha zeki canlılardır. Unutur falan demişler arkadaşlar ama unutmazlar. Bir kuşa küfür öğretmek ne kadar etik bilemiyorum. Gün içerisinde sürekli öğretmek istediğiniz kelimeyi tekrarlayın. Yeterli düzeyde ilgilenirseniz ortalama 1 hafta içinde öğretmek istediğiniz kelimeyi öğrenir kuşunuz. Eğer yaşı çok ilerlememişse tabi. Küfrü kolay kolay unutmaz artık. Yapacak bir şey yok. Siz sadece nadir söylemesini sağlayabilirsiniz o kadar.

Muhabbet kuşları sandığımızdan daha zeki canlılardır. Unutur falan demişler arkadaşlar ama unutmazlar. Bir kuşa küfür öğretmek ne kadar etik bilemiyorum. Gün içerisinde sürekli öğretmek istediğiniz kelimeyi tekrarlayın. Yeterli düzeyde ilgilenirseniz ortalama 1 hafta içinde öğretmek istediğiniz kelimeyi öğrenir kuşunuz. Eğer yaşı çok ilerlememişse tabi. Küfrü kolay kolay unutmaz artık. Yapacak bir şey yok. Siz sadece nadir söylemesini sağlayabilirsiniz o kadar.
Bizim kuş, eskiden öğrendiği kelimeleri artık konuşmuyor; ben unutmuştur diye düşünüyorum.

Bizim kuş, eskiden öğrendiği kelimeleri artık konuşmuyor; ben unutmuştur diye düşünüyorum.
Ben bundan yaklaşık 3 ay önce falan uzun yolculuğa çıkacağımız için kuşumuzu komşumuza bıraktım. Komşumuzda astım hastalığı var. Sürekli öksürüyor. Kuşum geldikten sonra "öhöm" diyordu. Hala da diyor. Unutmadı ama nadiren yapıyor artık. Kısacası unutmazlar. Zaten unutsalardı bu kadar kelimeyi ezbere art arda konuşamazlardı. Ve ömürleri boyunca 50-60 kelime öğreniyorlar. Unutsalardı bu kadar kelimeleri zaten öğrenemezlerdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı