Muhabbet kuşunun burnundaki katman

Nullo

Kilopat
Daha fazla  
Komşunun muhabbet kuşuna bir süre bakıcam. Burnunda bir katman var. Mantar mı acaba? Veterinere götürmeli miyim? İyi Sosyaller.

IMG_20190729_214652.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Komşuna sordun mu, daha önce burnunda böyle bir katmanın olduğunu ? Belki daha önceden de vardı sen fark etmemişsindir. Eğer kuşun bu videoda ki gibiyse bence bir veterinere götürmeni öneririm.

Yukarıda da belirtildiği gibi kuşunuz dişi ve kızgın durumda. Korkmanız gereken bir durum yok. Ne kadar koyu = o kadar kızışmış. Normalde sakinleşince geçer ama uzun süreler geçmeyedebilir. Zira benim dişi kuşumda 1 senedir bu katman mevcut. 1 kere çiftleşti fakat yumurtalar boş çıktı. Erkeğimiz biraz pasiftir de 🙂

İlk geldiğinde bu şekildeydi benim dişi kuşum, fazla koyu değil:
IMG-20180815-WA0001.jpg IMG-20180815-WA0000.jpg

Yaklaşık 1 senedir ise bu şekilde, bu 1 sene içinde çiftleşme yaşamasına rağmen hala koyu bir şekilde duruyor (ilk resim tam çiftleşme dönemi (2018 Eylül) son 2 resim henüz çekilmiş)

IMG-20181104-WA0004.jpg IMG_20190716_223449.jpg IMG_20190716_222546.jpg

Sonuç olarak korkacak bir şey yok, dişiler erkeklere göre daha karmaşıktır muhabbetlerde. Bu tarz şeyler normal.

Benim kuşum da da vardı koyu kahverengiydi ama dün hiç bir neden yok ken öldü bir kaç yere sordum kalp krizi dediler hiç bir şey yoktu ellerimde öldü ölümün ne zaman geleceği belli olmuyor :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı