Muhabbet kuşunun sürekli parmağı ısırması

CarTeL09

Decapat
Benim kuş sürekli parmağımı ıssırıyor. internetten biraz bakındım, kuş olumsuz bir deneyim falan yaşadığından ısırıyor gibisinden şeyler yazıyor.
Kuşu yavru aldım, birkaç ay oldu ama hala pek alıskın sayılmaz bize.

Durum şu; kuş beni görünce kafese yaklasıp tırmanıyor, beni çağırıyormus gibi davranıyor ve ısırmaktan mutlu oluyor gibi.
Benden başkasına böyle tavır sergilemiyor, hatta yanasmıyor bile. Sadece bana yaklasıyor ve parmağımı hafif şekilde ısırıyor.

Şunu da ekleyeyim, parmağımı ısırdıktan sonra parmağımı oynatmaz isem ısırmaya devam etmiyor. Parmağımı oynatınca tekrar ısırıyor, sanki oyun oynuyormus gibi. Tam olarak ne anlama geliyor bu? Bunu gün içinde sürekli tekrarlıyor. Beni ne zaman görse hemen kafese tırmanıp beni bekliyor ısırmak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen eve ilk getirdiğinizde henüz size alışmadan elinizi ısırmaya çalıştığında sürekli elinizi kaçırdınız ve o da bunu bir kurtulma mekanizması olarak kullanıyor.

Benim kuş sürekli parmağımı ıssırıyor. internetten biraz bakındım, kuş olumsuz bir deneyim falan yaşadığından ısırıyor gibisinden şeyler yazıyor.
Kuşu yavru aldım, birkaç ay oldu ama hala pek alıskın sayılmaz bize.

Durum şu; kuş beni görünce kafese yaklasıp tırmanıyor, beni çağırıyormus gibi davranıyor ve ısırmaktan mutlu oluyor gibi.
Benden başkasına böyle tavır sergilemiyor, hatta yanasmıyor bile. Sadece bana yaklasıyor ve parmağımı hafif şekilde ısırıyor.

Şunu da ekleyeyim, parmağımı ısırdıktan sonra parmağımı oynatmaz isem ısırmaya devam etmiyor. Parmağımı oynatınca tekrar ısırıyor, sanki oyun oynuyormus gibi. Tam olarak ne anlama geliyor bu? Bunu gün içinde sürekli tekrarlıyor. Beni ne zaman görse hemen kafese tırmanıp beni bekliyor ısırmak için.
Eğer öyle çok ısırmıyorsa oyun amaçlı yapıyorlar diye biliyorum. Bunun dışında kafesini koruma amaçlı olarak da ısırabilir kuşu dışarı çıkardıktan sonra deneyin birde ama ben oyun için yaptığını düşünüyorum çünkü çok ısırmıyor demişsiniz. Elinizde yem yedirerek elinize alışmasını sağlamaya çalışabilirsiniz.

Geri
Yukarı