Muhabbet kuşunun türü ne?

Yerli muhabbet kuşu gibi gözüküyor. Maşallah çok tatlı. Pakistan'a da benzettim ama o kadar küçük gözükmüyor. Çok büyük ihtimalle yerli muhabbet kuşu. Fakat Avustralya, Bulgaristan, Belçika nerenin yerlisi orasını bilemem 😁
Sağ olun bende yerli düşünüyordum. Bu arada bu işlerden anlayan birisiniz anladığım kadarıyla. Önerdiğiniz bir yem markası var mı?

Türlerle ilgili bir arama yaparken karşıma bu çıktı. En çok ona benziyor diğerleri arasından.
Hocam kuşunuzun fotoğraflarına tekrar baktım. Kuyruk, kanat tüyleri bir hayli uzun. Çekoslovak muhabbet kuşunun en ayırt edici özelliği budur zaten. Tipi de benim kuşuma bir hayli benziyor. Biraz daha büyüsün. Görünüşü oturur zaten.
Sağ olun bende yerli düşünüyordum. Bu arada bu işlerden anlayan birisiniz anladığım kadarıyla. Önerdiğiniz bir yem markası var mı?
Estağfurullah @TeknoFix29 hocam. Eğer kuşunuzu tek besliyorsanız, Garden Mix işinizi görecektir. Ben şahsen bu markayı kullanıyorum. Tohum çeşitliliği gayet iyi. Öneririm. Yulaf, aspur miktarı yerinde, ak darı ise çok koyulmamış bu iyi olmuş. Maliyeti düşürmek için ak darıyı basıyorlar normalde kalitesiz yem markaları. Alınabilir, öneririm. Ek olarak Versele Laga bakabilirsiniz. Hem tek, hem çift kuş besliyorsanız yetecektir. İkisini de öneririm, kalitelidir.

Son düzenleme:
Hocam kuşunuzun fotoğraflarına tekrar baktım. Kuyruk, kanat tüyleri bir hayli uzun. Çekoslovak muhabbet kuşunun en ayırt edici özelliği budur zaten. Tipi de benim kuşuma bir hayli benziyor. Biraz daha büyüsün. Görünüşü oturur zaten.

Estağfurullah @TeknoFix29 hocam. Eğer kuşunuzu tek besliyorsanız, garden mix işinizi görecektir. Ben şahsen bu markayı kullanıyorum. Tohum çeşitliliği gayet iyi. Öneririm. Yulaf, aspur miktarı yerinde, ak darı ise çok koyulmamış bu iyi olmuş. Maliyeti düşürmek için ak darıyı basıyorlar normalde kalitesiz yem markaları. Alınabilir, öneririm. Ek olarak versele laga bakabilirsiniz. Hem tek, hem çift kuş besliyorsanız yetecektir. İkisini de öneririm, kalitelidir.

Dün N11'den versele laga, garden mix, vitakraft mama almıştım.( yanında vitamin vb.)

Dün N11'den versele laga, garden mix, vitakraft mama almıştım.( yanında vitamin vb.)
Harika. Kuşunuzun bakımı için gerekli ihtiyaçlarını almışsınız. Dilerseniz kendiniz mama da yapabilirsiniz. Bu da benim kuşum. Uykusundan uyandırdık biraz. O da Çekoslovak 😍
IMG_20201002_004728.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı