Muharrem İnce'den Erdoğan'a cevap: "Ağzın da bozuk, zihniyetin de!"

Eki Görüntüle 1661666
Bak kardeşim buna richter ölçeği deniyor. Depremin şiddetini ölçüyor tamam mı? Bizde olan deprem 7.6 ve 7.7 şimdi 8.0 şiddetindeki deprem 60 milyar tonluk dinamit gücüne denk geliyor. Bizdekileri 40 ve 45 milyar ton olarak sayalım ayrı ayrı toplayalım 85 milyar tonluk bir dinamit gücü var. 9.0 Ölçeğindeki deprem ise 20 trilyon tonluk dinamit gücünde yani 7.0 bir depremin tam 1000 katı evet yanlış okumadın 1000 katı. Şimdi 20 trilyonu 85 milyara bölelim Sonuç 235 çıkıyor. Japonya yaşadığımız depremin 235 büyüklüğünde bir deprem yaşayıp üstüne bir de okyanustan gelen tsunamilerle şehirleri silinip süpürülmesine rağmen 20.000 kayıp verdi. Sence şu anki depremin 235 katı bizde olsa bak tsunami de gelse demiyorum ölüm sayımız ne olurdu ? Şu anki haliyle 20.000'den fazla ölümüz olduğunu hepimiz biliyoruz açıklanan sayı gerçekçi değil. Fakat gelip de şurada hiç kimseye biz bunu atlatamazdık elimizden gelen bir şey yok demeye hakkın yok. Japonyanın 7.4 deprem karşısında verdiği insan kaybı 4. Ölen insan sayısı 4 harflerle de yazayım DÖRT. Bu ölümlerin sorumlusu alınmayan önlemler, affedilen rantlardır. Senin gibi bilime sırtını dönüp de kaderimizde vardı, siyaset yapmayın, suçluları suçlamayın ne gerek var kafasında olanlar da yola devam edersek. Sıradaki felakete gün saymaktan başka bir şey yapmış olmayız.
Altına imzamı atarım. 👍

Gün birlik günü diyen arkadaşlar belirli kesimide eleştiriyor mu siyaset yapıyor diye yoksa tek dertleri muhalefet mi? Birlik günüde ne yaptık sanki insanlar haklı olarak soru soruyolar. Bunada mı hakları yok. Savunan arkadaşlar o enkaz altında sizinde yakınınız anne babanız küçük çocuğunuz veya bebeğinizde olabilirdi. Bırakın siyasileri savunmayı artık.

@Kagan61 Ey aktroll ve bu forumda bulunan aktroller, iyi okuyun bunları, depremin üzerinden 4 gün geçti neredeyse. Bu deprem ülkemizin (sizin değil, siz satılıksınız) en büyük felaketlerinden birisiydi. İlk gün yaşanan ihmalkarlıkları saymıyorum bile. Galaksi liderinizin televizyonun karşısına geçip adam kesecekmiş gibi hırslı ve asık bir suratla açıklama yapmasını, halkın ihtiyaç feryatlarını "nankör, şerefsiz" diye nitelemelerini de unutmadık. Bu tarih yazacak bunları. Seçimi ağır bir şekilde kaybettiğinizde sizin gibilerin nasıl kaçacağını, suratınızın ifadesini merak ediyorum. Umarım akıllanırsınız da milletin menfaatine çalışırsınız. Bu ülkede yaşıyorsak, bu ülkenin vatandaşıysak, hiç bir şeyin ayrımını yapmadan milletimizin menfaatine çalışmak boynumuzun borcudur, AÇIK NET. Bunu yapamazsanız siz vatan hainisiniz, bu kadar basit. En acısı ne biliyor musunuz? O övündüğü yollar, ulaşım hatları depremde felç oldu. Millet gönülleri kazanmış bir şarkıcının kurmuş olduğu derneğe devletin kurumlarından daha fazla güveniyor, bağış yapmak için. Bu nasıl acı bir durum ya? Şöyle insanlık hayrına çalışan kurumları bile peşkeş çekti bu hükumet, inanılmaz. Herkesin maskesi elbet düşer ve yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Kim milleti önemserse, insanlık hayrına çalışırsa o en iyi insanlardan olur. Umarım şu depremi sağ salim atlatıp yaralarımızı sardıktan sonra, sizin gibilerin ve sorumlu olan herkesin hesabı sorulur, o vefat eden vatandaşlarımızın kanı o sorumluların üzerinedir.

Millet gönülleri kazanmış bir şarkıcının kurmuş olduğu derneğe devletin kurumlarından daha fazla güveniyor, bağış yapmak için. Bu nasıl acı bir durum ya?
Buna bir kaynak da ben ekleyeyim.

Namussuz dediği kişiler bu durumda zam yapan vb kişiler olabilirmi.
Sen konunun başındaki yazıyı nerenle okuyosun orda namussuz diye kime demiş önce bi oku ve anla sonra konuya yorum yap olurmu?
Bak ben sana kolaylık olsun diye buraya tekrar not düştüm.
(.Erdoğan'ın depremden etkilenen şehirlere personel gitmediğini ifade edenlere namussuz demesi üzerine.)
Bunun neresinde fahiş fiyata mal satan yada krizi fırsata çevirenler gibi bi açıklama var?

Buna bir kaynak da ben ekleyeyim.

Yardım dediğin gizli yapılan bir şeydir ama ekleme yapmak için söyleme gereği duydum, Papara da deprem için bağış bölümü açılmış AFAD ve ahbap için ayrı ayrı afada bakmadım bile. Hiçbir şekilde güvenim yok bunlara.

Geri
Yukarı