MultiBeast There Is No '/extra/org.chameleon.boot.plist' File On The Target Volume Hatası

Mentor

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben son birkaç gündür Hackintosh kurmak için çabalıyorum ve bugün bunu başardım diyeibliriz. Recep Baltaş'ın Mavericks rehberini takip ederek ve bazı yan konulardan destek alarak birşeyler yapmaya çalıştım. Bazı sorunlarla karşılaştım. Çözümlerini bir konu ile benim gibi acemi olanlar için paylaşmayı düşünüyorum. Fakat şuan daha farklı bir sorunum var.

Multibeast 6.0'dan ses kartı driver'ını tam bilemediğimden ethernet kartını vs. yüklerken seçmemiştim. İnternette gezinirken rehberde bahsedildiği gibi ALC898 ile diğer kartlarıda kapsayabilecğime dair bir bilgi edindim. Ne kadar doğru bilmiyorum. Neyse bunu denemek istedim ve Missing File hatası aldım.

There is no '/extra/org.chameleon.boot.plist' file on the target volume. Either place one there or select ' Customize > Basic Boot Options' to continue.

Açıklamada da bu yer alıyor. Kazara dosya çakışması mı oldu bilmiyorum. Fakat bu sorunu nasıl çözeceğimden emin değilim.

Bu arada videoların 2sn oynayıp donmasının ses kartıyla bir alakası var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi fark ettim de, ben 6.4.0 indirmişim. 6.1'e bakayım bir.

Ses yongamın ne olduğunu dünden beri araştırıyorum. Ama gelebildiğim son nokta Intel High Defination Audio oldu. Bunun için VooDooHDA mi kullanmam gerekiyor? Bu arada Sistem Tercihleri > Ses bölümünde sesi kapat kutucuğu işaretli. Fakat kutucuk pasif durumda. Orada ki işareti nasıl kaldırırım bilemiyorum. Sorun muhtemelen Mac'in bir ses çıkış aygıtı görmemesinden kaynaklanıyor. Ve bu da muhtemelen ses kartı driver'ı mı yükleyemediğimden. Yanılıyor muyum?

Tam olarak böyle bir hata alıyorum.

Sorunu çözdüm. VoodooHDA 2.8.5 Mav diye bir program indirdim. Voodoo kextleri yükledim bir şeyler yaptım ve çalıştı. Benzer sorunları yaşayacaklara duyrulur.
dcdd58f59a2d106ebdb13211d03f6b5d60da270c.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı