Musallat.exe Virüsü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

karamaga

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Bilişim teknolojileri dersi için bir logo hazırladım, bunu flashıma atıp okula götürecektim logoyu flash belleğime atmak icin flashı bilgisayarıma taktım, gözüme önemli dosya veya klasör diye bir şey geldi. Tıkladım tıkladım açılmadı, sağ tıkladım yönetici olarak calıştır dedim sonra bir not defteri acıldı not defterinde musallat.exe etkinleştirildi yazıyordu. Herhangi bir sorun olur mu? Flashda mı kaldı bu virüs yoksa bilgisayarıma bulaştı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Emircan Döndü

Hectopat
En iyi cevaplar
1
Bilişim teknolojileri dersi için bir logo hazırladım, bunu flashıma atıp okula götürecektim logoyu flash belleğime atmak icin flashı bilgisayarıma taktım, gözüme önemli dosya veya klasör diye bir şey geldi. Tıkladım tıkladım açılmadı, sağ tıkladım yönetici olarak calıştır dedim sonra bir not defteri acıldı not defterinde musallat.exe etkinleştirildi yazıyordu. Herhangi bir sorun olur mu? Flashda mı kaldı bu virüs yoksa bilgisayarıma bulaştı mı?
Sanırım bu linkten kaldırıyorduk.

Son düzenleyen: Moderatör:

Lyrinx

Decapat
En iyi cevaplar
3
Ne abi bu musallat.exe'nin olayı. Türk yapımı falan mı :D

xClaush

Picopat
En iyi cevaplar
0
Öyleymiş. Virüsü yapan kişi daha sonra silebilmek için de bir program yapmış. "Hakkımı helal ediyorum." tuşuna basarsanız virüsü siliyormuş falan hatta. Komik bir durum.

cryptolocker

Hectopat
En iyi cevaplar
16
Türk yapımı, evet. Hatta yapan kişi pişman olduğundan dolayı virüsü kaldırmak için bir uygulama oluşturdu, hatta uygulamaya hakkımı helal ediyorum tarzı bir buton ekledi, tıklayarak kaldırılabiliyordu. 😄

Muhammed_Emin

Decapat
En iyi cevaplar
0
Bilgisayara da bulaşmış olması lazım.Bu virüsü temizle bilgisayarı çok yavaşlatıyor.Çok eski bir virüs benim bildiğim kadarıyla 6-7 senelik var.

Akil Gündoğan

Exapat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
121
Yer
Türkiye
Neredeyse her güvenlik yazılımı günümüzde silebiliyor rahatlıkla. Birini indirip sistemi taratın.

Düzenleme: Konu hortlamış dikkatimden kaçtı. Şu konular hortlamasa ne güzel olur bundan sonra.

Hasan_Emre

Decipat
En iyi cevaplar
2
Yer
Kayseri
Her yıl yerim bu virüsü. Bağımlılık yarattı resmen. Hakkımı helal ediyorum maalesef ona yapacak bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı