Mushkin 16 GB (2X8 GB) 2133MHz RAM Overclock Sonuçları

Voltajı verin hocam. Ben pek güvenmesem de 1.55V'a kadar yolu varmış Samsung B Die çiplerin. @Tolga Samet söylüyor bunu:)
Corsair RGB RAM’ler, fazla voltajdan LED'lerin zarar görmesinden korkuyorum. 1.45, 18-22-22-42’de açılmadı, 19-23-23-45 1.45 denedim, en son yine olmayınca saldım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Belleklere hız aşırtma işlemi uygulamanın yanında soğutma masrafına girmemize gerek var mıdır?
Hocam PCB'ler aslında soğutucu görevi görüyor, acayip iyi hem de. Kısacası kaliteli bir kasa hava akışınız varsa çok sıkıntı olmaz.
Corsair RGB RAM’ler, fazla voltajdan LED'lerin zarar görmesinden korkuyorum. 1.45, 18-22-22-42’de açılmadı, 19-23-23-45 1.45 denedim, en son yine olmayınca saldım :D
Hocam Corsair'e sorun belki LED'lerin voltaj aralığı daha fazladır.

Son düzenleyen: Moderatör:
3800 mü yazıyor orada? Yoksa hayal mi görüyorum?
Buna emin olabilirsin 😁
Gayet iyi değerler. 3800MHz CL17 bir bellek almaya çalışsak en az 1000TL gitmişti 😂

Şahsen ben 3600MHz üstünü görebileceğinizi sanmıyordum.
Gerçi ben daha 3000MHz belleğimi 3200MHz yapmaya korkuyorum 😀

Bu arada son ürünü siz almışsınız herhalde. Siz aldıktan sonra stok tükendi 😀
Gerçekten pahalı RAM'ler ve evet, son ürünü ben almışım :D En ucuz 3600MHz RAM:
Benim toplam harcamam: 360 TL.
Nasıl bu kadar fazla overclock yapılabiliniyor bir ürüne, ilk defa gördüm.
Her işin bi' sırrı vardır, o da bende kalsın :) Şaka bi' yana, gelen çiplerde iş var. Helal be SpecTek, senden adam olur.
Sırada 3000 Mhz Mushkin bellek alıp 4800 yapmak var 🤣
Biri alıp yollarsa neden olmasın? :D
Aslında bir rehber yapsanız iyi olur.
Valla düşünüyorum ancak çok detay var, biraz üşengeç adamım açıkçası. Bir gün yaparım elbette ancak ne zaman olur bilinmez :)
Belleklere hız aşırtma işlemi uygulamanın yanında soğutma masrafına girmemize gerek var mıdır?
Hayır, gerek yok. Zaten kullandığım RAM'de herhangi bir soğutma yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı