Mushkin 16 GB (2X8 GB) 2133MHz RAM Overclock Sonuçları

@Jang Geum'un Danji Yemeği kullandığım kasa XIGMATEK Glare 7A, hava sirkülasyonunun iyi olduğunu söyleyemem maalesef. Ekran kartı yük altında 82 dereceye rahatlıkla çıkabiliyor. Böyle bir kasada belleklere hız aşırtma işlemi uygulamak doğru olur mu?

@Jang Geum'un Danji Yemeği kullandığım kasa XIGMATEK Glare 7A, hava sirkülasyonunun iyi olduğunu söyleyemem maalesef. Ekran kartı yük altında 82 dereceye rahatlıkla çıkabiliyor. Böyle bir kasada belleklere hız aşırtma işlemi uygulamak doğru olur mu?
Deneyin hocam, ısınıp kapanacaktır ama optimum noktayı bulursanız orada devam eder. RAM'lerin bozulması zor bence. Uzun garanti süreleri de bunu kanıtlıyor bence. Çok acayip voltaj vermediğiniz sürece bir şey yapamazsınız RAM'lere. Soğutucular kozmetik amaçlı aslında:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle OC'leri görünce aklıma gelmeden edemiyorum: Acaba RAM firmaları 2000MHz RAM'leri OC'leyip mi satıyor? Tartışalım :)
Evet bu belli bir şey zaten. 2133, 2400 MHz belleklerde 1.2V stok voltaj verilir. 3000MHz gibi üst değerde olanlarda ise voltaj 1.35V değerinde.

Yani 2133MHz bir RAM alıp voltajı 1.35V değerine yükselterek zaten 3000MHz görebiliriz. Sorun şu ki piyasada bir daha bu kadar ucuza 2133MHz RAM bulamazsın 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bu belli bir şey zaten. 2133, 2400 MHz belleklerde 1.2V stok voltaj verilir. 3000MHz gibi üst değerde olanlarda ise voltaj 1.35V değerinde.

Yani 2133MHz bir RAM alıp voltajı 1.35V değerine yükselterek zaten 3000MHz görebiliriz. Sorun şu ki piyasada bir daha bu kadar ucuza 2133MHz RAM bulamazsın 😀
Peki hocam o zaman 3600MHz RAM'leri OC'leyip 4000+MHz yapmalarına ne diyeceksiniz? Bence de sizin dediğiniz gibi ama bu Die olayında her silikon eşit değil gibi. Lottery :)

@Mithat Berhan Daha da zorlamayayım, iyi böyle :) O RAM'le imkansız yarışamaz zaten :D O 6700 TL, bu 350 TL. Nerede adalet? Ayrıca Thaiphoon Burner'da çip kısmı boş çıkıyor. Normalde onu da paylaşmak isterdim ancak uğraşa girip yazmamışlar bile. En azından SpecTek olduğunu biliyorum.

Geri
Yukarı