Mushkin 16 GB (2X8 GB) 2133MHz RAM Overclock Sonuçları

Arkadaşlar stutter yaşıyordum uzun zamandır, sıkıntının nedeni işlemcimin 1900MHz IF'i kaldırmamasıymış. Hem çözdüğüm için mutluyum hem de 3800MHz'i kullanamayacağım için üzgünüm :D Yükseklere oynayan varsa sadece bellek testleriyle yetinmesin. Memtest86'da tertemiz çıkıyor bellekler, test olarak Prime95 Large FFT öneririm. IMC'ye ciddi yük bindiriyor. Bellekler sağlamsa ancak belli bir süre sonra crash yerseniz nedeni belli olur bu sayede. Bir gün IF'i umursamayıp sınırları zorlayabilirim aslında :) 1.45V ile aktif kullandığım ayarlar:

Eki Görüntüle 524080
Hocam zaten optimum değer 3600 MHz değil mi?

En yüksek MHz değerini arıyorsanız Corsair Vengance 5000MHz modeli mevcut.

İlk tanıtıldığı zaman konu açmıştım;

En yüksek MHz değerini arıyorsanız Corsair Vengance 5000MHz modeli mevcut.

İlk tanıtıldığı zaman konu açmıştım;
1079 dolar RAM'e vereceğime, kendim beynimi bilgisayara sokar RAM olur daha hızlı çalışırım.

XMP'si 16-18-18-18-38 3000MHz olan bellekleri 14-17-17-17-30 3000MHz olarak sorunsuz kullanabiliyorum fakat 18-22-22-22-44 1.44V 3066'da bile hatalı çalışıyor. Gecikme, DRAM ve Soc voltajlarını kademeli olarak arttırdım, 3000MHz üstünde düzgün çalışmıyor. Nerede hata yapıyorum ben? @Tolga Samet
Konuya hakim başka birisi de cevap verebilir.

Son düzenleme:
@Tolga Samet Merhaba RAM overclock konusunda gayet başarılı olduğunuz için size danışmak istediğim bir şey var. G.Skill 2*8 GB Ripjaws V 3600MHz CL 18 RAM mevcut. Bunları 3800MHz CL16 veya 3600MHz CL 14 şeklinde kullanmak istiyorum ama başaramıyorum yardımcı olur musunuz?
İsterseniz yeni konu da açabilirim.

@Tolga Samet Merhaba RAM overclock konusunda gayet başarılı olduğunuz için size danışmak istediğim bir şey var. G.Skill 2*8 GB Ripjaws V 3600MHz CL 18 RAM mevcut. Bunları 3800MHz CL16 veya 3600MHz CL 14 şeklinde kullanmak istiyorum ama başaramıyorum yardımcı olur musunuz?
İsterseniz yeni konu da açabilirim.
Hort olacak ama başarabildiniz mi? Ona göre bende sizden yardım isteyecektim :)

Uzun bir aradan sonra birkaç güne farklı RAM'ler ile yeni testler geliyor. AliExpress'ten bulabildiğim en ucuz RAM'leri sipariş ettim ve ulaşmalarına sadece 1 adım kaldı. Sizce ne olur son durum? :)

1.JPEG

TR'de kit olarak 540 TL, tekli 500 TL tutuyor. AliExpress'te ise vergi dahil 350-360 TL civarlarında. Eğer hız aşırtma denemem başarılı olursa kodla birlikte linki paylaşacağım. Beklemede kalın 😁

Geri
Yukarı