Mutluluk icin güzel öneriler

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
41801849_1894555993925774_1797780787920109568_n.jpg

Bunu cok begendim. Soldaki önerilerin %100'ünü yapiyorum sagdaki önerilerin %90'ini yapmiyorum.
Meger mutlulugumun sebebi buymus :)

Sevgiler :)

Benim önerim sadece hayatını kötü anlamda etkileyebilecek şeyleri kafana tak. Çünkü onu kafana takarsın bunu kafana takarsın gerçek dertlerini unutursun ve o gerçek dertler bir gün karşına çıkarsa 'Ben neden bunu kafaya taktım ki?' falan demeyesin.

Merak ettim sağdaki önerilerden yaptıklarınız neler?
@Neşeli Enginar

Sürekli talep etme ve olumsuz insanlari hayatimdan cikarmama haric her seyi yapmiyorum sagdan :)

• Sürekli talep etmek konusunda kastettigim kendim icin degil baska insanlar icin sürekli talep ederim.
  • Olumsuz insanlari hayattan cikarmam cünkü inatciyim. Yontmaya calisirim onlari kendimce :)
  • Biraz fazla gereksiz harcama da yapiyor olabilirim ama maddiyatimi asla etkilemiyor bu.

Ruhani mutluluğa ermiş insanlara saygı duyarım. Ama benim şu yaşıma kadar gördüğüm, mutluluğun ilk şartı imkanlardır. Bu imkanlara ulaşabilen insanların daha mutlu olduğunu gördüm hep.

Sürekli talep etme ve olumsuz insanlari hayatimdan cikarmama haric her seyi yapmiyorum sagdan :)

• Sürekli talep etmek konusunda kastettigim kendim icin degil baska insanlar icin sürekli talep ederim.
  • Olumsuz insanlari hayattan cikarmam cünkü inatciyim. Yontmaya calisirim onlari kendimce :)
  • Biraz fazla gereksiz harcama da yapiyor olabilirim ama maddiyatimi asla etkilemiyor bu.

Sorunlarınız (?) da güzel merak etmeyin :)

"Çaresiz kalmak" maddesi biraz ilginç olmuş :) Çaresiz kalmak, imkansızlıktan öte gelen bir durum zaten.

Bunun dışında mutlu olmanın altın kuralı şükretmekten - özellikle sağlığın kıymetini bilmekten geçiyor bana sorarsanız. Sağlığın kıymeti, kaybedilmeden anlaşılamıyor. Geçenlerde basit bir miğde ağrısı çektim 1,5 gün bile sürmedi ama canımdan can aldı :) Aynı şekilde 1,5 aydır kulak zarım delik ve duyduğum şeylerden tat alamaz oldum eskisi gibi. Bir an önce ameliyat olmak için koşturuyorum Tomografi odalarında :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı