Laptolarda harici GPU nasıl aktif edilir?

Kubilays59

Hectopat
Oyunlardayken bilgisayarım 2 ekran kartını da kullanıyor. Görev yöneticisinde ise GPU 1 copy veya GPU 0 gözüküyor (GPU 0 = Intel ekran kartım, GPU 1 = GTX 1050) onu nasıl sadece GPU 1 yapabilirim? Çoğu oyunda aşırı derece de FPS düşmesi yaşıyorum. Bu sorunu en fazla Forza Horizon 4 ve GTA 5'te yaşıyorum.

Oyunlardayken bilgisayarım 2 ekran kartını da kullanıyor. Görev yöneticisinde ise GPU 1 copy veya GPU 0 gözüküyor (GPU 0 = Intel ekran kartım, GPU 1 = GTX 1050) onu nasıl sadece GPU 1 yapabilirim? Çoğu oyunda aşırı derece de FPS düşmesi yaşıyorum. Bu sorunu en fazla Forza Horizon 4 ve GTA 5'te yaşıyorum.

MUX Switch her laptopta yoktur, GTX 10 serisi kartlı laptopların hiçbirinde yok diye biliyorum. Çözüm olarak, TV'ye veya monitöre bağlayabilirsiniz.

Harici GPU seçmek için adımları izleyin.
Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları/Evrensel Uygulama deyin. Buradan istediğiniz oyunu seçip yüksek performans olarak ayarlayın.

Harici GPU seçmek için adımları izleyin.
Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları/Evrensel uygulama deyin. Buradan istediğiniz oyunu seçip yüksek performans olarak ayarlayın.

Zaten bunu yaptım normalde bunu yapınca Full olarak GPU 1 yani GTX 1050'yi kullanıyor ama bazı oyunlarda bunu yapmama rağmen GPU 1 ve GPU 0'ı aynı anda kullanıyor. Ben sadece GPU 1'i kullanmasını istiyorum.

Anlıyorum hocam. Son güncellemeler ile Windows seçiyor. Başka bir yolunu bilmiyorum. Eskiden Nvidia Denetim Masası'ndan oluyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı