MUX Switch nasıl ayarlanır?

Enis53

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar deneme yanılma yoluyla anlamaya çalıştım fakat anlayamadım. Yalnızca ayrık GPU açtığımda RTX 3070 Ti devreden mi çıkıyor? Yoksa görüntü sadece işlemcinin içindeki APU'dan mı geliyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2022-11-30 162956.png

Ayrık GPU burada harici ekran kartı anlamında sanırım. Yani eğer o seçenek açıksa sadece harici ekran kartını kullanacaktır sistemin. Ama bu Mux'u aktif ettiğin anlamına gelmiyor sanırım. Onu BIOS'tan kontrol edebilirsin açık mı diye. Sistminde MUX özelliği olduğuna emin misin?

Ayrık GPU açık olduğunda iGPU kapanıyor olması lazım sistemi yeniden başlatıp Görev Yöneticisi'nden iGPU gözüküyor mu diye kontrol edebilirsin.

Ayrık GPU burada harici ekran kartı anlamında sanırım. Yani eğer o seçenek açıksa sadece harici ekran kartını kullanacaktır sistemin. Ama bu Mux'u aktif ettiğin anlamına gelmiyor sanırım. Onu BIOS'tan kontrol edebilirsin açık mı diye. Sistminde MUX özelliği olduğuna emin misin?
Hocam mux switch var bu özellik o değilmi yani.

Ayrık GPU açık olduğunda iGPU kapanıyor olması lazım sistemi yeniden başlatıp Görev Yöneticisi'nden iGPU gözüküyor mu diye kontrol edebilirsin.

Hiçbir şey anlamadım hocam vallahi.

Hocam MUX Switch var bu özellik o değil mi yani.

Hiçbir şey anlamadım hocam vallahi.

iGPU işlemcinin GPU'su, kapanmışmı diye Görev Yöneticisi'nden kontrol et demek istiyorum orada gozukmuyorsa kapanmıştır. MUX'un etkilenmesi içinde muhtemelen cıhazı yeniden başlatman lazım.

MUX bir özellik olmaktan öte donanımsal bir durum olduğundan eğer MUX switch özelliği varsa sisteminde bu ayar sanırım bahsettiğin gibi aktif ediyor. Dediğim gibi BIOS üzerinden de sanırım ayar ve kontrol yapılabiliyordu.

iGPU işlemcinin GPU'su, kapanmışmı diye Görev Yöneticisi'nden kontrol et demek istiyorum orada gozukmuyorsa kapanmıştır. MUX'un etkilenmesi içinde muhtemelen cıhazı yeniden başlatman lazım.
Selamlar, Asus tuf a15 kullanıyorum. Mux açıp restart atmama rağmen iGpu görev yöneticisinde gözüküyor. Ne yapmam lazım bir bilginiz var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı