MUX Switch ne kadar önemli?

aaligunes

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
MUX abartılıyor mu yoksa gerçekten o kadar önemli bir şey mi?

Bu modelde MUX yokmuş mesela yine de alınır mı? Oyun, yazılım, render vs. için ne kadar öneme sahip?

Bütçenize göre değişir hocam bütçeniz nedir? MUX işlemci ağırlıklı oyunlarda iş yapar ekran kartı ağırlıklı oyunlarda pek etkisini goremezsiniz.

18k gibi bir bütçem var, bu fiyat aralığında da MUX ve 3060 barındıran laptop var mıdır?

MUX'lu en düşük fiyatlı cihaz bu diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltilebilir.

18k gibi bir bütçem var, bu fiyat aralığında da MUX ve 3060 barındıran laptop var mıdır?

O fiyat bandinda MUX barindiran laptop yok hocam, o bütçe icin Lenovo gayet iyi seçim alabilirsiniz.

Yazılım için bilemiyorum ancak oyunlarda minimum %40 fark yaratıyor.
Böyle bir genelleme yapamazsınız. İşlemciniz Intel ise ve oynadığınız oyun işlemciden çok ekran kartının ön planda olduğu bir oyun ise fark çok daha minimal olur(%3-5 civarı). Sizin dediğiniz %40-50'lik fark, AMD işlemcili laptoplarda ve işlemcinin ön planda olduğu oyunlarda(Valorant gibi) geçerli. Intel işlemcili laptoplarda da bu oyunlar fark yüksek olur yine ama AMD kadar değil.

Böyle bir genelleme yapamazsınız. İşlemciniz Intel ise ve oynadığınız oyun işlemciden çok ekran kartının ön planda olduğu bir oyun ise fark çok daha minimal olur(%3-5 civarı). Sizin dediğiniz %40-50'lik fark, AMD işlemcili laptoplarda ve işlemcinin ön planda olduğu oyunlarda(Valorant gibi) geçerli. Intel işlemcili laptoplarda da bu oyunlar fark yüksek olur yine ama AMD kadar değil.

İşlemcim Intel MUX kapalı Valorant'ta 140 150 FPS alırken MUX açıkken 250-300 FPS'lere çıkıyor. Yine MUX kapalı iken GoW 2018 de 40-50 FPS alırken MUX açıkta 90-100 FPS değerlerini görebiliyorum.

Geri
Yukarı