Mux Switchli laptop harici ekrana bağlı bir cihazla ayı performansı mı verir?

Makaleler
1
Arkadaşlar Mux Switch'i bulunan laptopun verdiği performans/fps ile Mux'ı olmayan laptopun harici ekrana bağlanmış halinin verdiği performans aynı mıdır? Mantıken ve bildiğim kadarı ile birebir aynı olması lazım?

Evet, iki durumdada dahili birim kalkmış oluyor ve harici birimden görüntü alınıyor, fark yok çözünürlükler aynı olursa.

Şuan test yapıyorum laptopta. Ekrana bağladım, sadece X ekran üzerinde dedim görüntüye. MSI afterburnerda Intel GPU'unun %0 olduğunu görüyorum, normalde o da yükselir laptop ekranında oynarken. Neyse testlerde performans farkı yok gibi birşey.

Şuan test yapıyorum laptopta. Ekrana bağladım, sadece X ekran üzerinde dedim görüntüye. MSI afterburnerda Intel GPU'unun %0 olduğunu görüyorum, normalde o da yükselir laptop ekranında oynarken. Neyse testlerde performans farkı yok gibi birşey.

Dying Light 2 3-4 FPS farketti. Diğer testlerde ise normal laptop ekranı ile yapılan testlerde performans daha yüksek.

Dying Light 2 3-4 FPS farketti. Diğer testlerde ise normal laptop ekranı ile yapılan testlerde performans daha yüksek.

Yüksek olan skor laptop ekranı, düşük olan harici ekran.

RE Village'de ise performans düşük çünkü laptop ekranında GPU %99 kullanılırken, harici ekranda kullanamıyor.

Bir tuhaflık yanlışlık olduğu kesin benim testlerde ama sorun nerde?

Dosya Ekleri

• Superposition_Benchmark_v1.1_9443_1664654826.png
    Superposition_Benchmark_v1.1_9443_1664654826.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 24
  • Superposition_Benchmark_v1.1_10702_1663737070.png
    Superposition_Benchmark_v1.1_10702_1663737070.png
    604,9 KB · Görüntüleme: 19
Garip, performans ayarlarinda bir değişiklik vs var mı? Çözünürlük laptopla aynı değil mi? Valorant gibi bir oyunda deneyin bir de.

Herşey aynı. Valorant yok. Bu arada laptopta oynarken GPU'yu kullanamayan Dishonored 2 benzer şekilde harici ekranda da aynı davrandı. Fark yok. Ama Dying Light 2 hariç diğer testlerde hep harici ekran fps daha düşük. GPU kullanımının düşüklüğünden kaynaklı olarak. Laptop ekranında %99 olan oyun, harici ekranda %75lerde.

İlk resimde solda tek kanal ram, sağda çift kanal aynı miktar ama hz düşük. sağda aynı sistem ama harici ekran.
Gamere8_.jpg
re8_2022_10_01_23_00_32_474.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı