MX 330 sistemde LoL oyun başlangıcında ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

babylade

Picopat
Daha fazla  
4 aylık laptopum, son 1 aydır LoL'de rahatsız edici şekilde drop sorunu yaşıyorum.
8 GB RAM, 1035G1 i5 işlemci, MX330 ekran kartı.
Bu sistemle oyun grafiklerim orta değerdeyken oluyor bu durum.
Laptopun ısınma sorunu var, alanların yorumlarında da yazdığını gördüm. Başta bu sorundandır diyordum ama biraz garip geldi bana. Oyun içi 40'tan aşağıya inmiyor FPS, 90'dan da yukarı çıkmıyor. Ama tam oyun başlangıcında özellikle son 1 aydır drop sorunu yaşıyorum. FPS 5-15 arasında oluyor ve 2 dakikaya yakın düzelmiyor, sonra bir anda 110 civarlarına çıkıp sıradan değerlerine iniyor. Sıradan değer dediğim de oyun içi 50'lerde FPS.
Özellikle hep böyle oyun başı olması bende bu soruyu sorma ihtiyacı hissettirdi. Sonuçta ben bazen 50-60 dakikaya çıkan karşılaşmalarda oluyorum ama oyun içi FPS düştüğünü hiç görmedim. Sizce özellikle oyun başı drop yememin sebebi ne olabilir?

Neden bunu önerdiniz?

SSD'yi kastettiğini varsayarak cevap veriyorum; SSD'lerin okuma ve yazma hızları günümüzde HDD'lerin neredeyse 10 katına çıkmış durumda (m. 2 SSD'leri saymıyorum bile) yani hem Windows açılışında, oyun yüklenmelerinde vs. hızlanır kesinlikle denemeni tavsiye ederim(windowsu SSD'ye kurman lazım ama)

SSD'yi kastettiğini varsayarak cevap veriyorum; SSD'lerin okuma ve yazma hızları günümüzde HDD'lerin neredeyse 10 katına çıkmış durumda (m. 2 SSD'leri saymıyorum bile) yani hem Windows açılışında, oyun yüklenmelerinde vs. hızlanır kesinlikle denemeni tavsiye ederim(windowsu SSD'ye kurman lazım ama)
Windows'u kendim kurmadığım için nerde kurulu bilmiyorum ama şu an laptop gayet hızlı, açılması 4-5 saniye sürüyor.

O zaman büyük ihtimalle SSD kullanıyorsun yani sana önerebileceğim en iyi şey bilgisayarına uyumlu 8 GB RAM ekleyerek Dual Channel performansını denemen.

Yani garantiyi bozmasa yüksek ihtimal RAM eklemesi yapardım. Şu an galiba fanı yerinden oynattım :D . Garip bir ses çıkarıyor yollamakla yollamamak arasındayım. Ama 8 GB rama ekleme yapmayı başından beri düşünüyordum.

Yani garantiyi bozmasa yüksek ihtimal RAM eklemesi yapardım. Şu an galiba fanı yerinden oynattım :D . Garip bir ses çıkarıyor yollamakla yollamamak arasındayım. Ama 8 GB rama ekleme yapmayı başından beri düşünüyordum.

D-dostum ne yaptın. :p ben olsam gönderirdim hayra alamet değil o ses. .P

Geri
Yukarı