MX-4 çakma olabilir mi?

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16
Ekran kartı
3060ti
Anakart
b550m mortar
İşlemci
r5 5600
Hepsiburada üstünden Arctic MX-4 4gram aldım fakat ısınma sorunum hala devam ediyor. Yani bir şeye etki etmedi. İşlemcinin kendi macunu bitmişti, ben de bunu sürdüm ama etki etmedi dedim. Az mı sürdüm sonra biraz daha sürdüm gene değişmedi acaba? Sahte ürün falan mı geldi nasıl anlarım?

Boşta bilgisayar 65 derece. Valorant gibi oyunda bile 85 derece, hele CoD girdimmi 2 3 maç sonra PC uyarı veriyor çıkmazsam kapanıyor.
Stok fan kullanıyorum eskiden boşta 40 50 arası gidip gelirdi. Bu kadar ısınması 1 haftadır oluyor anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiye kıyasla azalması gerekirken artmış, çakma olma ihtimali var eğer hatalı/eksik bir işlem yapmadıysanız. Hangi satıcıdan aldınız?

Hepsiburada üstünden Arctic MX-4 4gram aldım fakat ısınma sorunum hala devam ediyor. Yani bir şeye etki etmedi. İşlemcinin kendi macunu bitmişti, ben de bunu sürdüm ama etki etmedi dedim. Az mı sürdüm sonra biraz daha sürdüm gene değişmedi acaba? Sahte ürün falan mı geldi nasıl anlarım?

Boşta bilgisayar 65 derece. Valorant gibi oyunda bile 85 derece, hele CoD girdimmi 2 3 maç sonra PC uyarı veriyor çıkmazsam kapanıyor.
Stok fan kullanıyorum eskiden boşta 40 50 arası gidip gelirdi. Bu kadar ısınması 1 haftadır oluyor anlamadım.
Ben 4850MHz PBO ayarlarıyla yaklaşık 110W güç tüketirken 80 derecede kullanıyorum 5600X'i stok fanla. Sıcaklıklarınız normal değil. Ya bir yerde yanlış yaptınız yada macun orijinal olmayabilir.

Satıcı kim? Çakma olma oranı yüksek orijinal satıcı Teknobiyotik oradan alsaydınız keşke.

Soğutucu vidalarını tam olarak sıkıladığınıza emin olun.

Tam olarak sıkılı.

Eskiye kıyasla azalması gerekirken artmış, çakma olma ihtimali var eğer hatalı/eksik bir işlem yapmadıysanız. Hangi satıcıdan aldınız?

Hepsiburada üstünden Hepsiburada satıcısından.

Ben 4850MHz PBO ayarlarıyla yaklaşık 110W güç tüketirken 80 derecede kullanıyorum 5600X'i stok fanla. Sıcaklıklarınız normal değil. Ya bir yerde yanlış yaptınız ya da macun orijinal olmayabilir.

PC'ye elimi sokuyorum tüm fanlar düzgünce çalişiyor tek işlemcinin orası sıcak ve fanı çalişiyor hani tam vidaları sıkmadım desem onu da iyice sıktım.
Satıcı kim? Çakma olma oranı yüksek orijinal satıcı Teknobiyotik oradan alsaydınız keşke.
Düz hepsiburada.

Geri
Yukarı