MX Linux hakkında ne düşünüyorsunuz?

aegeanfisk

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Şu aralar bilgisayarıma MX Linux kurmayı düşünüyorum. Önce sizin de bir görüşünüzü alayım dedim. Pek forumda önerildiğini de görmüyorum. Aslında distrowatch'da birinci ve yabancı forumlarda çok güzel yorumlar alıyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu dağıtım hakkında.
Not: Aslında ben dağıtım hakkında genel görüşünüzü sordum ama yine de sistemimin özelliklerini yazayım.😄
  • A8 7410 işlemci,
  • 8 GB RAM,
  • R5 M330,
  • 240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Linux Mint ile aynı değerde. Her ikisinde de kullanıcının işini kolaylaştırmak için araçlar yüklü olarak geliyor. Ama nedense bu sitede sadece Linux Mint Xfce ve Kubuntu öneriliyor.

Eğer ilk defa Linux kullanacaksanız, yükleyin deneyin. Bence beğenirsiniz, beğenmezseniz de farklı bir dağıtım kurabilirsiniz.

Herkese iyi günler. Şu aralar bilgisayarıma MX Linux kurmayı düşünüyorum. Önce sizin de bir görüşünüzü alayım dedim. Pek forumda önerildiğini de görmüyorum. Aslında distrowatch'da birinci ve yabancı forumlarda çok güzel yorumlar alıyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu dağıtım hakkında.
Not: Aslında ben dağıtım hakkında genel görüşünüzü sordum ama yine de sistemimin özelliklerini yazayım.😄
  • A8 7410 işlemci,
  • 8 GB RAM,
  • R5 M330,
  • 240GB SSD.
Ubuntu'dan iyidir. Hatta bütün dağıtımlar Ubuntu'dan ve türevlerinden iyidir kannımca.

Kurulum aşamasında sıkıntı çıkarttığı için pek uğraşmadım ama sanal makinede kullanmıştım. Fena değil, kullanılabilir ama ben XFCE sevmediğim için tercih etmem.

Ubuntu'dan iyidir. Hatta bütün dağıtımlar Ubuntu'dan ve türevlerinden iyidir kannımca.
Benim bilgisayarımda Ubuntu çok stabil ve güzeldi. Hatta Mint, Manjaro, E Os, Pop Os, Zorin vs. bir çok dağıtım denedim en stabil Ubuntu oldu diyebilirim. Diğerlerinde illaki ayarlar yapmam gerekti. Ubuntuyu kurdum güncelledim direk kullandım. Tabi birazda donanıma göre uyumluluk meselesi. Benim şansıma öyle olmuştur belki de. Linux'unda güzel yanı bu sürekli bir alternatif var. 🙂

Diğer dağıtımları çok denemiştim, MXLinux'u sadece bir defa denediğim için adını pek anmıyorum.
O bir defa denediğim gözlemime göre oldukça kullanışlı bir dağıtım. Her şey son derece profesyonel tasarlanmış. Kaynak kullanımı, performansı, hafifliği, kullanıcıya verdiği cevap mükemmel denebilir. Piyasadaki Xfce dağıtımların en gelişmişi diyebilirim. Hatta Mint Xfce'den, Xubuntu'dan bir basamak önde. Denediğimde kurucuyu beğenmemiştim, onun dışında benden tam puan almıştı.
Aslında MXLinux'un zirvede olması normaldir, çünkü son derece deneyimli bir ekip ile inşa ediliyor. Bu ekip Antix, Mephis gibi tecrübelerden buraya geldi, Xfce ve hafiflik konusunda bir hayli deneyimliler.

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum. Şuan MX Linux'a geçmiş bulunmaktayım. İlk izlenimim oldukça stabil, hızlı ve güzel. Wifi driverım Windows 10 ve linux dağıtımlarında genellikle hep sıkıntılıdır genelde uğraşmak gerekir. Bu otomatik sorunsuz kurdu. Niye Distrowatch'da birinci olmuş kurunca anladım. Gerçekten insan akıcılığı hissediyor(bana Mint'ten bile akıcı geldi.) Şuanlık herkese öneririm. Bir tane de SS bırakıyorum.🙂
Ekran görüntüsü_2020-12-08_16-05-06.png

Yeni konular

Geri
Yukarı