MX130 değiştirilebilir mi?

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Başlıkta da belirttiğim gibi bazı Intel UHD Graphics ekran kartı ve MX130 2 GB DDR4 ekran kartı var. Ben eğer istersem MX130'u söküp daha iyisini takabilir miyim? Laptop kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahip olduğunuz laptop buna izin veriyorsa evet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sahip olduğunuz laptop buna izin veriyorsa evet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu bilgisayarin içini açmadan nasıl anlayabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Bunu bilgisayarin içini açmadan nasıl anlayabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?
İnternetten aynı modeli araştırın, yabancı forumlara bakın özellikle ekran kartını değiştiren var mı diye. Ayırca attığım rehberi de izleyin, MXM slotu var mı özellikle ona bakın, o sayede değiştirmenize olanak sağlanıyor sanırım.

Zor iş nasıl bulacaksınız daha iyisini? Bu kartlar satılmıyor bile olabilir. Ayrıca zaten kartı değiştireceğim diyorsunuz ama içini açmıyorsunuz.
İçini açmadan external olup olmadığını anlamak istiyorum demiştim. Ekran kartını olaki değiştirirsem tabii ki de içini açıp değiştiricem

Bilgisayarınızın modeli nedir? İnternetten anakartına bakılıp bilgi sahibi olunabilir.
HP Pavilion cs3xxx
Intel Core i5 10th Gen
8 Gb ram ( +8 Ben ekledim, sorunsuz çalışıyor)
Nvidia Mx130 2 GB VRam (4 GB'a kadar artıyor)
Windows 10 64 bit sürümü
Intel Ultra HD GRAPHICS Ekran kartı

MXM tipi takılıp çıkarılan kartlara sahip cihazlar var ama genelde bunlar üst seviye pahalı ekran kartları oluyor. Cihazınızdaki kart %99 anakarta bütünleşiktir ve çıkmaz. Bir uzman belki söküp bir şeyler yapabilir ama masrafına değer mi bilmem...

Yeni konular

Geri
Yukarı