MX130 HP laptop kasıyor

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhabalar. Windows 11 işletim sistemini yeni kurdum. Bilgisayarımda virüs olacağını sanmıyorum. Güvenlik yazılımı olarak Kaspersky Internet Security kullanıyorum. Şimdi bir çok kişi Kaspersky'den kaynaklanıyor olabilir diyecek belki ama yine sanmıyorum. Çünkü bilgisayarımın özellikleri o kadar da kötü değil. Ama bilgisayarı alalı 2 yıl oldu. Termal macunun uygulanması lazım diye düşünüyorum. Bu arada SSD kullanıyorum. Bilgisayar özelliklerine gelince, özelliklerini ekliyorum.

AIDA64 yazılımı demo sürümünde pek çok özellik olmadığı için onu kurmadım. Direkt msconfig üzerinden ekleyeceğim resim olarak. Kusura bakmayın.

1660347158697.png

1660347211547.png

1660347249491.png

1660347261566.png

1660347274956.png

Sayın moderatör, başlık hatalı. MX130 benim laptopumda kullanılan ekran kartım oluyor.

Son düzenleme:
Merhaba. Windows 11 işletim sistemini yeni kurdum. Bilgisayarımda virüs olacağını sanmıyorum. Güvenlik yazılımı olarak Kaspersky Internet Security kullanıyorum. Şimdi birçok kişi Kaspersky'den kaynaklanıyor olabilir diyecek belki ama yine sanmıyorum. Çünkü bilgisayarımın özellikleri o kadar da kötü değil. Ama bilgisayarı alalı 2 yıl oldu. Termal macunun uygulanması lazım diye düşünüyorum. Bu arada SSD kullanıyorum. Bilgisayar özelliklerine gelince, özelliklerini ekliyorum.

AIDA64 yazılımı demo sürümünde pek çok özellik olmadığı için onu kurmadım. Direkt MSConfig üzerinden ekleyeceğim resim olarak. Kusura bakmayın.

Eki Görüntüle 1483882
Eki Görüntüle 1483883
Eki Görüntüle 1483884
Eki Görüntüle 1483885
Eki Görüntüle 1483886

Sayın moderatör, başlık hatalı. MX130 benim laptopumda kullanılan ekran kartım oluyor.

Görüldüğü üzere görüntüyü dahili ekran kartı veriyor çözümü ise galiba şöyle:
Önce masaüstüne gidip sağ tıkla. Oradan NVIDIA Denetim Masası'na gir. PhysX yapılandırmasını aç. Otomatik yazan yeri ekran kartın ile değiştir. Eğer sorununuz çözüldüyse lütfen "çözüldü" olarak raporlayın.

Görüldüğü üzere görüntüyü dahili ekran kartı veriyor çözümü ise galiba şöyle:
Önce masaüstüne gidip sağ tıkla. Oradan NVIDIA Denetim Masası'na gir. PhysX yapılandırmasını aç. Otomatik yazan yeri ekran kartın ile değiştir. Eğer sorununuz çözüldüyse lütfen "çözüldü" olarak raporlayın.
Hocam görüntü ayarlarını mı diyorsunuz?

Tam olarak anlamadım.

Hocam açıkçası bilgisayarım bundan kastığını düşünmüyorum ama şimdi onun da seçilmemesini açıkçası bilmiyordum. Daha önce yapmamıştım. Bu da iyi bir öneri oldu. O yüzden çözüm olarak işaretliyorum. Teşekkürler!

i7 8250U ve MX130 ekran kartına sahip laptopum vardı ve Windows 10'dan geçince aşırı kasma yaşamıştım. Dayanamayıp geri Windows 10'a dönmüştüm. Size de verebileceğim tek tavsiye bu sanırım hocam.

i7 8250U ve MX130 ekran kartına sahip laptopum vardı ve Windows 10'dan geçince aşırı kasma yaşamıştım. Dayanamayıp geri Windows 10'a dönmüştüm. Size de verebileceğim tek tavsiye bu sanırım hocam.
Hocam anlamdım. Herhalde burada Windows 11'den Windows 10'a geçince demek istemişsiniz?

Hocam anlamdım. Herhalde burada Windows 11'den Windows 10'a geçince demek istemişsiniz?
Windows 10 kuruluydu ilk başta ve denemek için 11’e yükselttim. Sonucunda baya kastığını gördüm. Çözüm olarak da Windows 11’den vazgeçip Windows 10’a geri döndüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı