MX130 laptop GTA 5'te 20 FPS veriyor

arda6161

Femtopat
Daha fazla  
NVIDIA MX130 ekran kartım Intel Core i5 10. nesil işlemcim ve 8 GB RAM'im var ama GTA 5'te 20 FPS alıyorum. YT de benim donanımlarıma sahip olan aynı PC'lerle 75-80 FPS alıyorlar. Bunun nedeni nedir hocam?

Şu anki güncel.
O zaman hala program işe yaramamış. Yani sınırı artıramamış. Bir şeyleri eksik yapmıyorsanız her bilgisayarda işe yaramıyor olabilir diye düşüneceğim artık. Daha önce bir kişi daha yapamamıştı çünkü. Programı yönetici olarak falan açıyorsunuz değil mi? Yani herhangi bir engelleme falan olmasın programda.

O zaman hala program işe yaramamış. Yani sınırı artıramamış. Bir şeyleri eksik yapmıyorsanız her bilgisayarda işe yaramıyor olabilir diye düşüneceğim artık. Daha önce bir kişi daha yapamamıştı çünkü. Programı yönetici olarak falan açıyorsunuz değil mi? Yani herhangi bir engelleme falan olmasın programda.

Hocam onu ayarladım oyun içinde sıcaklık 80'e çıkıyor ama hala FPS'im düşük.

Hocam onu ayarladım oyun içinde sıcaklık 80'e çıkıyor ama hala FPS'im düşük.
80'e ayarladığınızda sıcaklık 80 oluyorsa sorun yine devam ediyor demektir zaten. Ekran kartının ulaşamayacağı bir sıcaklığa ayarlamak lazım burada. O konuda arkadaş 80 yapmış çünkü kendi laptopında 80 derece ona yetmiş. Size yetmiyorsa 90 yapmayı deneyin.

Hocam ben pek bilmiyorum benim PC Lenovo Intel Core i5 10.nesil 10210u sizin dediğiniz gibi sıcaklığı 90'a sabitlersem ekran kartım yanar mı?

Hocam ben pek bilmiyorum benim PC Lenovo Intel Core i5 10.nesil 10210u sizin dediğiniz gibi sıcaklığı 90'a sabitlersem ekran kartım yanar mı?
Uzun yıllar 90 derece üstü sıcaklıklarla oyun oynadım laptopta ve bozulmadı ama ömrünü azaltır bu sıcaklıklar. 90 derece yapınca yine ne olacak diye bir bakalım önce. 90 derece yapınca bile ekran kartı bu sıcaklığa ulaşıp hız düşürüyorsa soğutmada ciddi problemler var demektir. Çünkü çoğu kişi o değeri 80 yapınca ekran kartı 80 dereceye ulaşmıyor ve çözüme kavuşmuş oluyor. Eğer sınırı 90 derece yapınca ekran kartı da 90 dereceye kadar çıkıyorsa önce bi termal macun yenilemesi yapmak gerek. Yetmezse soğutucuyla desteklemek gerek. Ama önce bi 90 derece yap sınırı, deneyelim. Üstteki mesajda arkadaş "throttling olabilir" yazmış, zaten throttling bu sorunun adı, olmaması için uğraşıyoruz :d

Geri
Yukarı