Çözüldü MX130 sürücüsünü güncelledikten sonra FPS düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, MX130 ekran kartı sürücüsünü Valorant çöküyor diye güncelledim. Güncellemeden sonra 30-40 FPS düşüşü yaşamaya başladım. Neden olabilir?

Çözüm
O zaman DDU ile sürücüyü güvenli modda silip sonrasında tekrar biraz daha eski sürüm sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun hala devam ederse bu sefer sıcaklık ve frekansları kontrol edin.
Aralıklarla mı oluyor? Mesela 30 saniye FPS düşük, 15-20 saniye normal gibi.
Hocam dün onu yaşamıştım şimdi yaşamıyorum. Ancak örnek veriyorum bir mapte eskiden 100 90 arası alıyordum şuanda o aralık 60 70 e düştü.

Hocam belki de sorun sürücüden değildir, oyun içinde GPU frekanslarını ve sıcaklıklarını kontrol edin bakalım. Düşüş görürseniz sorun sıcaklık olabilir.

Hocam belki de sorun sürücüden değildir, oyun içinde GPU frekanslarını ve sıcaklıklarını kontrol edin bakalım. Düşüş görürseniz sorun sıcaklık olabilir.
Hocam sorun ondan olamaz çünkü daha 3 gün önce oynuyordum saatlerce ancak hiçbir sorun yoktu.

O zaman DDU ile sürücüyü güvenli modda silip sonrasında tekrar biraz daha eski sürüm sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun hala devam ederse bu sefer sıcaklık ve frekansları kontrol edin.

Çözüm

Attığınız eski bir sürümmü hocam?

Geri
Yukarı