MX230 kullanımı artınca FPS düşüyor

Tolgae33

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, 2 yıl önce aldığım Casper marka bir laptopum var bugüne kadar sadece LoL oynadım aldığımdan beri FPS'i 60'a sabitleyip oynuyorum ve hiç sıkıntı çıkmadı. FPS'i sabitlemediğimde 170-180 civarı geliyordu fakat son günlerde sadece fightlarda FPS 20-30 arasına düşüyor MSI Afterburner ile baktım kasmadığı zamanlarda GPU kullanım %20-30 arası CPU kullanım %20-30 arasında fakat FPS düştüğü an GPU kullanım %99'a çıkıyor, bu sırada sıcaklıklar sabit GPU: 72 CPU: 79 ekran kartı güncel.
Bilgisayarda 2 disk var oyunu ikisinde de denedim sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor? Nereye baksam bir şey bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı acaba? Oyunda bütün ayarlar düşükte dikey senkronizasyon açık. Kapattığımda ekranda yırtılmalar oluyor ama ayarlar yüksekte iken de denedim sonuç aynı.
  • NVIDIA MX230.
  • i5-10210U
  • 8 GB RAM.
  • Kingston SA400M8240G (M.2 versiyonu)

Son düzenleme:
Ben laptopu 2020'de aldım ve aynı işlemciye sahibiz sizde i5 10.nesil var 2.SSD aynı 240GB var bende de RAM'de aynı siz ilk önce laptop modelini yazar mısınız bende MX230 yok.

Throotle olabilir cihazda bence, direk ekran kartı kaynaklı diyemeyiz. İşlemci de burada şüpheli duruyor, cihazı gerekli güç ayarlarına ayarladınız mı? Yüksek performansa almak gibi.
Şuraya bir arkadaşı etiketliyorum gerekli yardımda bulunabilir.
@erengore

Throotle olabilir cihazda bence, direk ekran kartı kaynaklı diyemeyiz. İşlemci de burada şüpheli duruyor, cihazı gerekli güç ayarlarına ayarladınız mı? Yüksek performansa almak gibi.
Şuraya bir arkadaşı etiketliyorum gerekli yardımda bulunabilir.
@erengore
BD PROCHOT etkin gözünüyor.

İlgili aracı yükleyin. Klasöre çıkartın. Ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın ve sorun çözülürse belirtin. Çözülmezse farklı çözümler deneyebiliriz.

Sisteminizde ısınma sorunu baş gösterirse dediğim gibi yine benimle buradan iletişime geçin.

Hmm anladım benimki X400 hocam.

BD PROCHOT etkin gözünüyor.

İlgili aracı yükleyin. Klasöre çıkartın. Ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın ve sorun çözülürse belirtin. Çözülmezse farklı çözümler deneyebiliriz.

Sisteminizde ısınma sorunu baş gösterirse dediğim gibi yine benimle buradan iletişime geçin.
denedim fakat sonuç aynı değerlerde değişen hiçbir şey olmadı. Bu arada BD PROCHOT u geri eski haline getiriyim mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı