MX250 dizüstü soğutma nasıl olur?

Metin Taskin

Hectopat
İşlemci hızını sınırladım ancak hala 72 derecede çalışıyor en ufak bir yük altında iken, fanlar yepyeni, sürücüler ve BIOS güncel. MX250'li bilgisayarda LoL'de 27 FPS ortalama ile oynuyorum (prize takılı iken). Herkes laptop soğutmada çare olduğunu söylüyor, bunun için en etkili taktikler nelerdir? (İnternetten laptopun testlerine baktım, adamlar ortalama 40 FPS alıyor Forza 4'te, ben LoL'de 30 alamıyorum :()

Sizce dahili grafik birimini devre dışı bırakmakta çare olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci hızını sınırladım ancak hala 72 derecede çalışıyor en ufak bir yük altında iken, fanlar yepyeni, sürücüler ve BIOS güncel. MX250'li bilgisayarda LoL'de 27 FPS ortalama ile oynuyorum (prize takılı iken). Herkes laptop soğutmada çare olduğunu söylüyor, bunun için en etkili taktikler nelerdir? (İnternetten laptopun testlerine baktım, adamlar ortalama 40 FPS alıyor Forza 4'te, ben LoL'de 30 alamıyorum :()

Sizce dahili grafik birimini devre dışı bırakmakta çare olur mu?
Laptop için 90 derece altında olduğu sürece sorun olmamalı. Bence başka bir sorun vardır.

En ufak yük altında derken kastın nedir?

Misal Chrome'dan 3'ten fazla sekme açtığımda.
En ufak yük altında derken kastın nedir?

Misal Chrome'dan 3'ten fazla sekme açtığımda.

Laptop için 90 derece altında olduğu sürece sorun olmamalı. Bence başka bir sorun vardır.

Olabilir, dahili grafik birimini kapatsam olabilir mi? Belki ikisi olmazsa bilgisayar az ısındığı için daha fazla performans verir.

O modelin anakartının görselini bulamadım ama önceki modellerde tekmiş. Yine de 3 sekme ile sıcaklıkların o kadar yükselmesi normal değil, temizlik vakti gelmiş olabilir. FPS düşüklüğünün sebebini de Afterburner yükleyip oyunlarda bileşenlerinin kullanımını gözlemlediğinde çözersin.

O modelin anakartının görselini bulamadım ama önceki modellerde tekmiş. Yine de 3 sekme ile sıcaklıkların o kadar yükselmesi normal değil, temizlik vakti gelmiş olabilir. FPS düşüklüğünün sebebini de Afterburner yükleyip oyunlarda bileşenlerinin kullanımını gözlemlediğinde çözersin.
Teşekkür ederim, 3 haftalık laptop ama yine de toz girmiş olabilir ben bir bakayım en iyisi

3 haftalık bilgisayar o kadar toz yapmaz, soğutması yetersiz geliyordur o zaman. Bilgisayarın altına koyulan soğutuculardan alınmasını önermiyorum ben yine de. Onun yerine hava giriş-çıkış yerlerini kapatmadan kullanmaya özen göster. Havanın da etkisi var, kışın bi' nebze düşecektir.

Geri
Yukarı