MX250 laptop oyunlarda kasıyor

mertkaradag

Decapat
Merhabalar. Bilgisayarımın özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse; i7-10510U, 16GB ram, 480 GB SSD, Intel UHD Graphics ve NVIDIA GeForce MX250 2 GB VRAM. Garip bir şekilde GTA V ve The Witcher 3 oyunlarında kasmakta. Aslında sorunumu biraz daha açacak olursam laptop şarjdayken kasmaya başlıyor. Şarjdayken 30 FPS gibi bir değer olurken pildeyken %50'nin altına kadar 60 FPS oyunumu oynayabiliyorum. Güç ayarları yüksek performansta onun dışında kayda değer başka bir şey ise oyunları oynarken MX250 olan ekran kartı %100 gözüküyor. Bunda bir sorun yok diye düşünüyorum ama yine de belirtmek istedim ve bir de işlemci oyundayken %10-%20 arası geziniyor. Nadiren %40'a çıkıyor. Çözümü var mıdır? Eğer varsa yazarsanız çok sevinirim çünkü bir kaç gündür gerçekten can sıkan bir durum. (İsteyen arkadaşlara oyun açıkken görev yöneticisinden değerlerin SS'lerini atabilirim.)

Merhaba. Bilgisayarımın özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse; i7-10510U, 16 GB RAM, 480 GB SSD, Intel UHD Graphics ve NVIDIA GeForce MX250 2 GB VRAM. Garip bir şekilde GTA V ve The Witcher 3 oyunlarında kasmakta. Aslında sorunumu biraz daha açacak olursam laptop şarjdayken kasmaya başlıyor. Şarjdayken 30 FPS gibi bir değer olurken pildeyken %50'nin altına kadar 60 FPS oyunumu oynayabiliyorum. Güç ayarları yüksek performansta onun dışında kayda değer başka bir şey ise oyunları oynarken MX250 olan ekran kartı %100 gözüküyor. Bunda bir sorun yok diye düşünüyorum ama yine de belirtmek istedim ve bir de işlemci oyundayken %10-%20 arası geziniyor. Nadiren %40'a çıkıyor. Çözümü var mıdır? Eğer varsa yazarsanız çok sevinirim çünkü birkaç gündür gerçekten can sıkan bir durum. (isteyen arkadaşlara oyun açıkken Görev Yöneticisi'nden değerlerin SS'lerini atabilirim.)

Hocam yanlış anlamayın ama o ekran karttan ne bekliyorsun? Oyun oynamak istiyorsan oyun bilgisayarı almanı öneririm; MX250 oyun ekran kartı değil soğutma sistemi oyun için yapılmamış,

Geri
Yukarı